abonament Netia Mobile 5G
źródło: Netia

Netia ma nowe abonamenty z dostępem do 5G i Disney+ na rok za darmo

Netia przedstawiła całkowicie nową ofertę telefonii komórkowej. W każdej taryfie klient ma zapewniony dostęp do technologii 5G, a do tego może otrzymać możliwość korzystania z serwisu VOD Disney+ przez rok bez dodatkowych opłat, choć jest tutaj mały „haczyk”.

Abonament w Netia – nowa oferta (cennik)

Od teraz klienci mają do wyboru cztery taryfy: Standard (5G), Super (5G), VIP (5G) i Giga (5G). W każdej otrzymują nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz możliwość korzystania z technologii 5G – Netia korzysta z zasięgu Plusa, którego 5G dociera już do ponad 19 mln mieszkańców Polski.

W każdym abonamencie operator zapewnia też pakiet internetu w Polsce (po jego wykorzystaniu prędkość transmisji jest ograniczana do 1 Mbit/s do końca okresu rozliczeniowego) i w roamingu w Unii Europejskiej:

  • Standard (5G) – 4 GB w kraju, 4,5 GB w UE,
  • Super (5G) – 30 GB w Polsce, 5 GB w UE,
  • VIP (5G) – 60 GB w kraju, 7,5 GB w UE,
  • Giga (5G) – 100 GB w Polsce, 11 GB w UE.

Firma przygotowała też korzystną ofertę cenową dla klientów, którzy posiadają już jej (inne) usługi – za ofertę Standard (5G) zapłacą oni 25 złotych co miesiąc, za Super (5G) – 30 złotych, za VIP (5G) – 40 złotych, a za Giga (5G) – 60 złotych. Taka sama będzie opłata za drugą i każdą kolejną kartę SIM, która przez pierwszych sześć miesięcy zostanie obniżona do 1 złotówki.

Netia abonament 5G nowa oferta cennik 09.2022
źródło: Netia

Według cennika, regularne ceny nowych abonamentów, które będą musieli płacić klienci, nieposiadający żadnych usług w Netii, wynoszą: 35 złotych miesięcznie za taryfę Standard (5G), 55 złotych za Super (5G), 65 złotych za VIP (5G) i 85 złotych za Giga (5G). Jeśli jednak ktoś zdecyduje się przenieść numer od innego operatora, przez pierwsze trzy miesiące opłata abonamentowa zostanie obniżona do złotówki miesięcznie.

Tutaj ważna uwaga: wszystkie ww. ceny obowiązują w umowach na czas określony, tj. na 24 miesiące (okresy rozliczeniowe). Klienci mogą jednak wybrać również umowę na czas nieokreślony – wówczas opłata w każdej ofercie będzie wyższa o 5 złotych miesięcznie.

Disney+ za darmo na rok

W przypadku wybrania umowy na czas określony, klient może otrzymać również możliwość korzystania z serwisu Disney+ przez rok bez dodatkowych opłat. Przez kolejnych 12 okresów rozliczeniowych będzie już musiał za to płacić 28,99 złotych miesięcznie – nie ma możliwości rezygnacji. Mimo wszystko to bardzo opłacalna oferta, gdyż średnio za miesiąc wyjdzie niespełna 14 złotych – obecnie nie ma możliwości, żeby wykupić dostęp w podobnej cenie.

Ponadto w taryfach VIP (5G) i Giga (5G) klient otrzyma dostęp do serwisu muzycznego Tidal bez dodatkowych opłat na rok. W ofertach Standard (5G) i Super (5G) można go sobie natomiast zapewnić za dodatkowe 10 złotych miesięcznie.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, że Netia uruchamia również dodatkową usługę Bezpieczny Smartfon, która przez pierwsze dwa okresy rozliczeniowe jest bezpłatna, ale później trzeba za nią płacić 3 złote miesięcznie. W każdym momencie klient może z niej zrezygnować bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Promocyjna opłata aktywacyjna w przypadku nowej oferty abonamentów Netia wynosi 9 złotych dla każdego numeru.