Ważne

DxOMark: Huawei P9 daleko w tyle za Galaxy S7 i HTC 10. Głównie przez jakość wideo

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekałam, gdy w ręce DxOMark trafi Huawei P9. W zeszłym tygodniu portal opublikował swoją ocenę aparatu tego smartfona, która jest jednoznaczna – jest daleko w tyle za Samsungiem Galaxy S7, HTC 10, Sony Xperią Z5, LG G5 czy nawet iPhonem 6S Plus.

Huawei P9 w mojej opinii ma świetny aparat – na poziomie Galaxy S7 czy LG G5. Doskonale odwzorowuje kolory (nie podbija ich, nie nasyca – są idealnie naturalne), a do tego tryb monochromatyczny sprawia, że możemy zrobić klimatyczne zdjęcia bardzo dobrej jakości. Ale doskonale wiecie, że jakość nagrywanego wideo w tym modelu mocno kuleje. I podobną opinię wydał o nim portal DxOMark.

W ogólnym rozrachunku Huawei P9 otrzymał 80 punktów, co plasuje go naprawdę daleko w klasyfikacji – wśród modeli przetestowanych przez wspomniany portal jest za aż 22 innymi smartfonami. Głównym winowajcą jest tu jakość nagrywanego wideo, w której P9 zdobył jedynie 72 punkty. Został skarcony między innymi za powolny autofokus, liczne szumy, brak stabilizacji i kiepską szczegółowość podczas nagrywania w trudnych warunkach oświetleniowych.

Sama jakość fotografii została oceniona dużo wyżej – na 84 punkty, choć to wciąż o 4 mniej niż w przypadku Samsunga Galaxy S7 i HTC 10.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak Huawei P9 pod względem jakości fotografii wypada na tle innych smartfonów, zerknijcie do naszych fotograficznych porównań – linki poniżej.

źródło: dxomarkmojandroid.sk

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona