Ważne

DxOMark: Huawei P9 daleko w tyle za Galaxy S7 i HTC 10. Głównie przez jakość wideo

Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekałam, gdy w ręce DxOMark trafi Huawei P9. W zeszłym tygodniu portal opublikował swoją ocenę aparatu tego smartfona, która jest jednoznaczna – jest daleko w tyle za Samsungiem Galaxy S7, HTC 10, Sony Xperią Z5, LG G5 czy nawet iPhonem 6S Plus.

Huawei P9 w mojej opinii ma świetny aparat – na poziomie Galaxy S7 czy LG G5. Doskonale odwzorowuje kolory (nie podbija ich, nie nasyca – są idealnie naturalne), a do tego tryb monochromatyczny sprawia, że możemy zrobić klimatyczne zdjęcia bardzo dobrej jakości. Ale doskonale wiecie, że jakość nagrywanego wideo w tym modelu mocno kuleje. I podobną opinię wydał o nim portal DxOMark.

W ogólnym rozrachunku Huawei P9 otrzymał 80 punktów, co plasuje go naprawdę daleko w klasyfikacji – wśród modeli przetestowanych przez wspomniany portal jest za aż 22 innymi smartfonami. Głównym winowajcą jest tu jakość nagrywanego wideo, w której P9 zdobył jedynie 72 punkty. Został skarcony między innymi za powolny autofokus, liczne szumy, brak stabilizacji i kiepską szczegółowość podczas nagrywania w trudnych warunkach oświetleniowych.

Sama jakość fotografii została oceniona dużo wyżej – na 84 punkty, choć to wciąż o 4 mniej niż w przypadku Samsunga Galaxy S7 i HTC 10.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak Huawei P9 pod względem jakości fotografii wypada na tle innych smartfonów, zerknijcie do naszych fotograficznych porównań – linki poniżej.

źródło: dxomarkmojandroid.sk

Komentarze

 • Banan

  Dziwne, że nie ma w klasyfikacji najlepszego smartfona – LG G5, zjadłby wszystkie samsungi i htc na śniadanie.

   • kyre

    Cześć Kasiu,
    zastanawiam się nad wyborem telefonu, brać P9 czy poczekać na Honora 8?
    Który wg Ciebie będzie lepszy? Znając specyfikacje, może też miałaś okazję go używać, który byś poleciła? Pozdrawiam

    • Ja bym brała P9. Metal (zamiast szkła). Ale co kto woli.

     Honor 8 działa bajecznie. Więcej powiem na jego temat jak będę mieć za sobą kilka dni testów – na razie moja opinia dotyczy wyłącznie kilku chwil z przedprodukcyjnym modelem.

 • RafalS

  Te testy nigdy nie były “miarodajne” :)

 • Czyli P9 dostał mniej punktów niż taka Moto G Plus: 85 i 81. Szok!

 • Damian R

  Testy w DxO należy traktować z dużym przymrużeniem oka – choćby sam fakt wysokiej pozycji Xperii w zestawieniu (a kiedyś lidera rankingu) daje wiele do myślenia :)

  • DanSlenders

   Co jak co, ale akurat w przypadku Huawei P9 i jego możliwości wideo zgadzam się z DxOMark – miałem kiedyś LG G2 mini, które kręciło lepsze filmy Full HD.

   • Damian R

    To prawda, filmy ma słabe – tego nie neguję. Bardziej myślałem o zdjęciach.

 • OscaroGee

  Lubię tę stronę, daje ona jakiś “obraz” sprzętu do fotografowania, chociaż wydaje mi się, że jakby lepiej u nich wypadają urządzenia, które mają cokolwiek wspólnego z pewną japońską marką i nie tylko chodzi o aparaty w telefonach…
  A ich przystawka do iPhone, z tego co kojarzę ma w sobie też tę markę…?
  Ale ja się nie znam… i tak tylko piszę…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona