Można wiele zarzucić Cyberpunk 2077, ale Night City to jeden z moich ulubionych projektów miast w grach od wielu lat
Można wiele zarzucić Cyberpunk 2077, ale Night City to jeden z moich ulubionych projektów miast w grach od wielu lat

Microsoft zwróci pieniądze graczom, którzy kupili limitowaną edycję konsoli Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to gra, która wyszła zarówno na konsole starej generacji, jak i nowej. Xbox One X doczekał się nawet limitowanej edycji, a osoby, które mają w posiadaniu właśnie ten sprzęt, mieli dostać kolejny dodatek fabularny za darmo. Teraz CD Projekt Red wycofało się ze wsparcia starej generacji, ale gracze mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

Cyberpunk 2077 „flopem” Redów

Najnowsza „produkcja AAA” CD Projekt Red ukazała się na rynku 10 grudnia 2020 roku. Oczekiwania graczy były wręcz ogromne, spółka niesamowicie pompowana na rynku, a zawód jeszcze większy. O ile na nowej generacji czy PC udało się zagrać bez błędów, tak wersja na stare konsole była bardzo mocno niedopracowana, a sama produkcja niesamowicie torpedowana w wielu mediach lub na forach internetowych.

Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition - niestety, ta konsola nie odtworzy dodatku do gry CD Projekt RED (źródło: Xbox)
Xbox One X Cyberpunk 2077 Edition – niestety, ta konsola nie odtworzy dodatku do gry CD Projekt RED (źródło: Xbox)

CD Projekt swoje jednak zarobił na wypuszczeniu Cyberpunka 2077, a gra i tak była bardzo popularna. Do tej pory jest regularnie „łatana” i otrzymuje kolejne aktualizacje. Doczekała się nawet edycji limitowanej konsoli o wdzięcznej nazwie Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition Bundle. W zależności od sklepu była sprzedawana za ~1849 złotych.

Dodatek nie wyjdzie na konsole starej generacji

CD Projekt Red poinformowało graczy, że w 2023 roku na rynku zadebiutuje Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – nowy, duży dodatek fabularny. Jednocześnie od razu Redzi zdecydowali, że rozszerzenie nie trafi na konsole starej generacji, dla której zakończyli wsparcie w przypadku tego tytułu. Nic w tym dziwnego, w końcu tworzenie jednego produktu na dwie generacje jest o wiele bardziej kosztowne.

źródło: Cyberpunk 2077

Problem, jaki powstał w związku z decyzją o zaprzestaniu wspierania starej generacji, to fakt, że wcześniej na rynek wyszła dedykowana Cyberpunkowi konsola Xbox. Posiadacze tego urządzenia mieli za darmo dostać najnowsze rozszerzenie, ale jak już wiemy, do tego nie dojdzie.

W zamian za to otrzymają zwrot kosztów dodatku w postaci kredytów do sklepu Microsoft Store. Jak mają wyglądać procedury dotyczące takiego vouchera? Tego jeszcze nie wiemy, więc pozostaje nam śledzić na bieżąco informacje płynące ze strony Microsoftu lub Redów.

Dodatek Phantom Liberty ukaże się wyłącznie na PC i konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Nie znamy dokładnej daty premiery, ale wiemy, że powinien być dostępny w 2023 roku i jednocześnie ma zostać jedynym, fabularnym rozszerzeniem do gry, o czym poinformowało nas już CD Projekt Red.