(fot. Tabletowo.pl)

Apple CarPlay wkrótce z obsługą Yanosika. Co jednak z Android Auto?

W przyszłym tygodniu właściciele iPhone’ów otrzymają dostęp do stabilnej wersji iOS 13, a więc także do znacząco odświeżonego Apple CarPlay. Dla osób używających oprogramowania Apple dla samochodów mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Wkrótce będą mogły sięgnąć po specjalne wydanie Yanosika.

Coraz więcej oprogramowania na Apple CarPlay

Apple wraz z udostępnieniem iOS 12 zdecydowało się w przypadku Apple CarPlay bardziej otworzyć na zewnętrzne firmy. Dzięki temu twórcy nawigacji zyskali możliwość wdrażania własnych aplikacji, a użytkownicy wreszcie mogli sięgnąć po lepsze rozwiązania niż Mapy Apple.

Producenci nawigacji nie kazali nam długo czekać na swoje oprogramowanie w Apple CarPlay. Z nowej możliwości skorzystały już m.in. Mapy Google, Waze, AutoMapa czy TomTom.

Niebawem do powyższego grona dołączy Yanosik. Twórcy aplikacji, która przypomina o zachowaniu bezpiecznej prędkości w miejscach z ustawionymi fotoradarami, opublikowali na Twitterze wpis zapowiadający premierę Yanosika w Apple CarPlay. Niestety, nie poznaliśmy dokładnej daty. Dowiedzieliśmy się jednak, że obecnie trwają intensywne prace, aby wreszcie osiągnąć ten cel. Efekty mamy zobaczyć już wkrótce.

Dla wielu osób może to być równie ważna wiadomość, jak premiera Map Google w CarPlay. Owszem, inne aplikacje zawierają informacje o obowiązującej prędkości czy fotoradarach, ale Yanosik wciąż wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, chociażby ze względu na bazę użytkowników.

Yanosik w Android Auto?

Twórcy Yanosika odnieśli się również do ewentualnego wydania aplikacji na Android Auto. Niestety, obecne informacje nie przedstawiają się zbyt obiecująco. Jak możemy przeczytać na Twitterze – niestety nie możemy określić czy aplikacja pojawi się w Android Auto. Środowisko Google to zamknięty system i obecnie nie mamy możliwości wprowadzenia aplikacji na tę platformę Jeżeli w przyszłości sytuacja ulegnie zmianie, to oczywiście przygotujemy odpowiednią wersję.

Użytkownicy Android Auto pozostają więc z Mapami Google i nawigacją Waze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas korzystania z oprogramowania Google dla kierowców uruchomić bezpośrednio na smartfonie Yanosika, który w tle zapewni dźwiękowe informacje o sytuacji na drodze.

Polecamy również:

Aplikacja Yanosik z funkcją oceniania mechaników

źródło: Yanosik (Twitter)