Nareszcie! Mapy Google są już dostępne w Apple CarPlay

Długo wyczekiwana funkcja, o którą prosili użytkownicy CarPlay w końcu stała się faktem! Apple wraz z nowym iOS 12 w końcu postanowiło dać użytkownikom dostęp do map innych firm. Zaktualizowaną aplikację Mapy Google możecie pobierać już teraz z App Store.

Aplikacja Mapy Google wspiera już CarPlay, co pozwala uniezależnić się od wszechobecnych dotąd Map Apple. Wszelkie porównania jednoznacznie wskazują, że choć Mapy Apple zrobiły w ciągu ostatnich lat ogromny postęp, to nadal są daleko za liderem, jakim niewątpliwie jest rozwiązanie giganta z Mountain View.

Mapy Google nie mają integracji z Siri, więc czy tego chcecie czy nie – jesteśmy zmuszeni na komunikowanie się z nawigacją przy użyciu wyszukiwania głosowego Google. Co więcej, aplikacja łączy się z naszym kontem Google, skąd ma dostęp do zapisanych adresów, takich jak chociażby dom, czy praca. Jeśli jesteście zatem stałymi użytkownikami Map Google – komfort nawigacji nieporównywalnie wzrośnie.

Zapowiedziana została również aktualizacja nawigacji Waze, którą posiada Google. Niedługo ona także będzie dostępna do użycia w Apple CarPlay.

Co trzeba zrobić by zacząć korzystać z nowej nawigacji? Należy jedynie zaktualizować aplikację Map Google z App Store, do wersji 5.0 i voilà! Możesz teraz wybrać, z której aplikacji do nawigowania chcesz skorzystać. Szkoda tylko, że Apple przez tak długi czas na siłę próbowało przekonać użytkowników do swojego rozwiązania.

Źródło: The Verge, Engadget

 

https://www.tabletowo.pl/2018/09/18/ios-12-pierwsze-wrazenia-i-krotki-przeglad-funkcji/