(fot. TomTom)

Nawigacja TomTom właśnie stała się znacznie lepsza. Aplikacja obsługuje Apple CarPlay

Wydany we wrześniu zeszłego roku iOS 12 przyniósł naprawdę świetną nowość w CarPlay. Oprogramowanie Apple dla samochodów wreszcie zyskało możliwość obsługi nawigacji firm trzecich. Teraz do grona już dostępnych aplikacji dołącza nawigacja TomTom.

Przed wydaniem iOS 12, po podłączeniu iPhone’a do systemu infotainment w samochodzie, użytkownicy mieli dostęp wyłącznie do Map Apple. Nie jest to nawigacja zła, ale brakuje jej funkcji znanych z dobrych nawigacji samochodowych, a ponadto w Polsce oferuje znacznie uboższą bazę danych względem chociażby Map Google.

Reklama

Wielu producentów nawigacji czekało na zapewnienie im dostępu do Apple CarPlay. Po wprowadzeniu odpowiednich zmian w mobilnych aplikacjach, mogą oni łatwo zyskać większą popularność. W końcu ich oprogramowanie może zastąpić nawigacje dostarczane w samochodach. Nie wszyscy bowiem chcą korzystać z nawigacji wyświetlanej na niewielkim wyświetlaczu iPhone’a, skoro mają w samochodzie sporych rozmiarów ekran systemu infotainment. Wśród aplikacji obsługujących CarPlay znajdziemy już Mapy Google, Waze, AutoMapę czy NaviExpert.

TomTom kolejną nawigacją w Apple CarPlay

Lista nawigacji, z których można korzystać w CarPlay, poszerzyła się właśnie o aplikację TomTom GO Navigation. Producent poinformował, że obsługa CarPlay zostaje wprowadzona w nowej wersji 2.0. Aktualizację można już pobrać z App Store.

(fot. TomTom)

Wśród głównych zalet TomTom znajduje się możliwość używania nawigacji w trybie offline. Mapy można pobrać ograniczając się do wybranych regionów, dzięki czemu zaoszczędzimy zajmowaną pamięć w smartfonie. Ponadto, producent chwali się częstymi aktualizacjami map. Zmiany mają być nanoszone nawet co tydzień, co pozwoli na utrzymanie świeżych danych dotyczących dróg, znaków czy ograniczeń. Przydatną funkcją jest także TomTom Traffic, czyli informowanie o natężeniu ruchu i o ewentualnych korkach na wybranych odcinkach trasy.

Z aplikacji TomTom GO Navigation można bezpłatnie korzystać przez pierwsze 30 dni w połączeniu z abonamentem 39,99 zł za sześć miesięcy. Dostępna jest również opcja 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej, gdy zdecydujemy się na abonament 8,99 zł za miesiąc lub 21,99 zł za trzy miesiące.

Polecamy także:

Duże zmiany w Apple CarPlay: tak wygląda nowy, znacznie lepszy interfejs

źródło: 9to5Mac, TomTom