(fot. AutoMapa)

AutoMapa wprowadza funkcję aktualizacji ograniczeń prędkości i inne nowości

Użytkownicy AutoMapy na iOS mogą już pobrać nową wersję aplikacji. Warto to zrobić jak najszybciej, bowiem wprowadza ona kilka przydatnych ulepszeń, jak chociażby funkcję ręcznej aktualizacji ograniczeń prędkości.

Reklama

Nowa, lepsza AutoMapa na iOS

Twórcy popularnej nawigacji poinformowali o wydaniu wersji 7.7.9, która dostępna jest już w App Store u wszystkich użytkowników. Wystarczy więc tylko zainstalować aktualizację, aby otrzymać zestaw nowych rozwiązań.

Reklama

Pierwszą, większą nowością jest możliwość aktualizacji ograniczeń prędkości. W związku z tym, że sytuacja na drodze zmienia się dynamicznie i twórcy systemów nawigacji nie mogą zawsze zapewnić najświeższych danych, AutoMapa zdecydowała się na wdrożenie wspomnianej funkcji. Celem jest pozwolenie użytkownikom na wymiany między sobą informacji o aktualnie obowiązujących limitach na drogach. Dotykając ikony znaku drogowego, jednym kliknięciem można wprowadzić nową informację o obowiązującym ograniczeniu.

(fot. AutoMapa)

Aktualizacja dodaje w aplikacji na iOS również pełnoekranowy tryb zgłoszeń w funkcji AutoRadar. Jak podaje AutoMapa, umożliwia on w wygodny sposób przekazywanie informacji o patrolach, punktach kontroli drogowej, aktualnych ograniczeniach prędkości czy wypadkach. Powinno to pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drogach – kierowca może wcześniej przygotować się do utrudnień ruchu.

Kolejna zmiana skierowana jest dla użytkowników Apple CarPlay. Tak, AutoMapa to jedna z nawigacji obsługujących oprogramowanie Apple skierowane dla kierowców. Możemy więc z niej korzystać na ekranie systemu infotainment w samochodzie. Teraz obsługa powinna być jeszcze wygodniejsza – wprowadzony został nowy układ przycisków. Dzięki temu, użytkownik zyskuje dostęp do nowych funkcji związanych ze zgłaszaniem zdarzeń drogowych i ograniczeń prędkości. Ponadto, dostępny jest prędkościomierz z aktywnym systemem monitorującym przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

AutoMapa na Androida niebawem również otrzyma aktualizację

Przedstawiony zestaw nowości skierowany jest dla użytkowników sprzętu z nadgryzionym jabłkiem. Wymagany jest iOS w wersji 10 lub nowszej. Z kolei właściciele smartfonów z Androidem muszą jeszcze trochę poczekać. AutoMapa obiecuje, że nowe funkcje wdrożone będą w jednej z kolejnych aktualizacji aplikacji.

Polecamy również:

AutoMapa wydaje komunikator dla kierowców z funkcją CB Radia

źródło: materiały prasowe