opaska fitness Xiaomi Smart Band 7 Pro smartband
(źródło: Appuals)

Cena Xiaomi Smart Band 7 Pro w Europie ujawniona przed oficjalną premierą

Jeśli wciąż wyczekujecie dnia, w którym Xiaomi Smart Band 7 Pro trafi wreszcie do europejskiej (i polskiej) dystrybucji, to możecie powoli szykować swoje portfele. Pojawiły się już bowiem informacje o europejskiej cenie najnowszego smart banda chińskiego producenta.

Poznaliśmy cenę Xiaomi Smart Band 7 Pro w Europie jeszcze przed oficjalną premierą

Po premierze opaski sportowej Xiaomi Smart Band 7 w Polsce wiele osób było wyraźnie zawiedzionych, gdyż nie ma ona wbudowanej obsługi NFC. Nie można nią zapłacić, więc jaki jest sens jej zakupu? Taniej można przecież dostać wersję NFC z poprzedniej, szóstej, generacji i otrzymać możliwość płacenia zbliżeniowego z wykorzystaniem Xiaomi Pay.

W związku z tym wiele osób postanowiło poczekać na globalną premierę nowej opaski z dopiskiem „Pro”, która ma wbudowane NFC i przy okazji też GPS. Od jej premiery w Chinach minęło już kilka miesięcy, a według ostatnich doniesień ma ona niedługo pojawić się w Europie. Pod znakiem zapytania stała do tej pory tylko jej cena. Do teraz.

Zgodnie z informacjami, które przekazał serwis Appuals, cena opaski Xiaomi Smart Band 7 Pro w oficjalnej europejskiej dystrybucji ma wynosić 99 euro, co w bezpośrednim przeliczeniu na naszą walutę daje około 470 złotych. Jest to więc o wiele wyższa kwota niż każdy się spodziewał. W Chinach opaska ta kosztuje 399 juanów, a zatem ~270 złotych.

Trzeba mieć na uwadze, że do europejskiej ceny jest wliczony podatek VAT, więc nikt nie myślał, że opaska w Polsce będzie kosztować dokładnie tyle, co w Chinach. Nikt raczej nie spodziewał się jednak kwoty wykraczającej ponad próg czterech stówek. Przypomnijmy też, że Xiaomi Smart Band 7 kosztuje w Polsce 249 złotych.

Źródło zaznacza, że w niektórych regionach Europy opaska ma kosztować nieco mniej, bo 89 euro (~420 złotych). Wciąż jest to jednak o wiele więcej niż każdy oczekiwał i może to zaważyć na popularności wersji „Pro” w krajach na Starym Kontynencie.

Znamy też kolory opasek

Opaska Xiaomi Smart Band 7 Pro ma być dostępna w Europie w dwóch kolorach: czarnym i białym. Dodatkowo klienci będą mieli możliwość dokupienia silikonowych opasek w innych kolorach. Paleta barw do wyboru wygląda następująco: niebieski, zielony, sosnowy zielony, szary, różowy i pomarańczowy.

Ponadto specyfikacja opaski ma pozostać taka sama jak w przypadku wersji chińskiej, którą dotychczas można było sprowadzić przez serwisy, takie jak AliExpress. Klienci wolą jednak poczekać na premierę Smart Band 7 Pro w Polsce, bo chińska wersja nie daje możliwości płacenia zbliżeniowego. W Państwie Środka nie płaci się bowiem zegarkami z NFC. Europejska wersja opaski ma współpracować z Xiaomi Pay, które pozwala na użycie wbudowanego NFC do płatności zbliżeniowych.