Xiaomi Pad 5 (fot. Konrad Pisula | Tabletowo.pl)

Xiaomi Pad 5 nareszcie dostaje aktualizację do MIUI 13

Udostępnianie aktualizacji nie wszędzie przebiega w takim samym tempie. Czasami jeden region otrzymuje dostęp do funkcji, na które mieszkańcy np. Europy muszą czekać kilka miesięcy. Sporą dozą cierpliwości musieli wykazać się właściciele Xiaomi Pad 5 w Europie, ale okres oczekiwania na aktualizację do MIUI 13 nareszcie się zakończył.

Najnowszy tablet chińskiego giganta zadebiutował blisko rok temu z MIUI 12.5

Pierwszy tablet firmy, pozbawiony „Mi” w nazwie modelu, zadebiutował pod koniec zeszłego roku i miał kilka asów w rękawie. Dobra wydajność, akumulator o dużej pojemności i nienajgorszy aparat na tyle to tylko kilka z wielu zalet, które wymienił Konrad w recenzji tabletu Xiaomi Pad 5.

Kilka miesięcy później producent rozpoczął dystrybucję opartej na Androidzie 12 nakładki MIUI 13. Oficjalna notka firmy wspominała o kilkunastu urządzeniach, które dostaną aktualizację w pierwszej kolejności, już w pierwszym kwartale 2022 roku. Na listę, obok modeli Mi 11 czy Redmi Note 11, trafił również Pad 5. Jak się sprawy mają na dzień dzisiejszy?

Xiaomi Mi Pad 5 Recenzja Xiaomi Smart Pen Tabletowo Tablet
fot. Konrad Pisula | Tabletowo.pl

W kwietniu tego roku tablet chińskiego producenta zadebiutował na rynku indyjskim. Sprzedawane tam egzemplarze miały już fabrycznie wgraną najnowszą wersję MIUI. Można się było zatem spodziewać, że lada chwila właściciele tego urządzenia w Europie zaczną otrzymywać stosowną aktualizację. W rzeczywistości musieli oni czekać aż do teraz.

Aktualizacja do MIUI 13 dla Xiaomi Pad 5

Dopiero od dziś rusza bowiem aktualizacja do Androida 12 i MIUI 13 dla Xiaomi Pad 5 w wersjach europejskich oraz globalnych. Dla tych pierwszych przygotowano oprogramowanie o numerze 13.1.2.0.SKXEUXM, natomiast reszta świata otrzyma system o oznaczeniu 13.1.1.0.SKXMIXM. Ponadto przy okazji sprzęt dostanie wrześniowe poprawki bezpieczeństwa.

Nie wszyscy jednak jednocześnie otrzymają aktualizację – urządzenie samo poinformuje Was o możliwości jej pobrania i zainstalowania, ewentualnie możecie sprawdzić jej dostępność w Ustawieniach. Jeżeli zaś posiadacie Pad 5 i bardzo zależy Wam na najnowszej wersji nakładki MIUI, możecie skorzystać z ręcznego wgrywania odpowiedniego ROM-u.

Nie jest to jednak wskazane w przypadku osób, które nie mają o tym pojęcia, nawet jeśli cały proces nie wygląda na przesadnie skomplikowany. Lepiej cierpliwie poczekać niż potem biegać po serwisach, żeby przywrócić tablet do życia.