opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC
Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC (źródło: Xiaomi)

Którymi urządzeniami Xiaomi można płacić Xiaomi Pay? (lista banków)

Klienci w Polsce bardzo długo czekali, aż Xiaomi wprowadzi do sprzedaży urządzenia do noszenia, którymi będzie można płacić zbliżeniowo w sklepach. Producent oferuje już trzy modele opasek i smartwatchy, które obsługują Xiaomi Pay. Klienci których banków mogą korzystać z płatności tego typu?

Reklama

Którymi urządzeniami Xiaomi można płacić Xiaomi Pay? (lista banków)

Pierwszym urządzeniem Xiaomi, obsługującym Xiaomi Pay, które trafiło do sprzedaży w Polsce, była opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. W oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje ona obecnie od 209 złotych (jej początkowa cena została ustalona na 249 złotych). Dla porównania, Xiaomi Mi Smart Band 6 (bez NFC) można aktualnie kupić już od ~170 złotych, czyli ~40 złotych taniej.

15 marca 2022 roku na globalnym rynku zadebiutowały nowe smartwatche Xiaomi Watch S1 i Xiaomi Watch S1 Active. One również obsługują Xiaomi Pay. Pierwszy z ww. modeli kosztuje w Polsce w oficjalnej polskiej dystrybucji 1049 złotych, natomiast drugi – 799 złotych. Specyfikacje zegarków są bardzo podobne, aczkolwiek Xiaomi Watch to urządzenie klasy premium ze środkową ramką ze stali nierdzewnej i szkłem szafirowym na górze.

Xiaomi Pay Xiaomi Watch S1 Active
źródło: Xiaomi

Aby korzystać z Xiaomi Pay, należy być posiadaczem karty wydanej przez organizację Mastercard i jednocześnie klientem (przynajmniej) jednego z banków lub fintechów, które zapewniają wsparcie dla tego systemu płatności zbliżeniowych.

Początkowo Xiaomi Pay było dostępne wyłącznie dla klientów Banku Pocztowego oraz fintechów Curve i ZEN.com. Obecnie mogą z niego korzystać również klienci mBanku, BNP Paribas i Spółdzielczej Grupy Bankowej, a od teraz także Credit Agricole, który jednocześnie wprowadza do swojej oferty SwatchPay (to ostatnie rozwiązanie od niedawna jest dostępne też dla klientów PKO Banku Polskiego).

Korzystanie z Xiaomi Pay i SwatchPay jest bezpłatne – nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. W przypadku tego pierwszego rozwiązania należy aktywować ekran i przesunąć palcem po nim oraz raz na dobę wprowadzić kod bezpieczeństwa, który składa się z sześciu cyfr. W drugim natomiast wystarczy zbliżyć zegarek do terminala – wpisanie kodu PIN na terminalu wymagane jest przy płatnościach powyżej 100 złotych.