Xiaomi logo

Oto flagowy Xiaomi Mi 10T Pro. Będą też Mi 10T i Mi 10T Lite

Xiaomi wprowadziło na rynek już pięć smartfonów z serii Mi 10, ale to jeszcze nie wszystko, co producent zaplanował na 2020 rok. W niedalekiej przyszłości oficjalnie zadebiutują kolejne trzy modele: Xiaomi Mi 10T Pro, Mi 10T i Mi 10T Lite. Wiemy już co nieco o pierwszym z wyżej wymienionych.

Na rynku dostępnych jest już pięć smartfonów z linii Mi 10: Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10 Ultra, Xiaomi Mi 10 Lite 5G i Xiaomi Mi 10 Youth Edition. Całkiem sporo, prawda? To jednak jeszcze nie koniec, bowiem w najbliższej przyszłości do rodziny tej dołączą kolejne trzy pozycje.

Oto Xiaomi Mi 10T Pro. Będą też Mi 10T i Mi 10T Lite

Już w zeszłym roku na rynku pojawiły się modele Xiaomi Mi 9T i Mi 9T Pro, więc mieliśmy prawo spodziewać się kolejnej generacji. I rzeczywiście Xiaomi planuje wprowadzić ją na rynek.

Jak donosi serwis xda-developers, w ostatniej becie MIUI 12, opartej na Androidzie 11, odnaleziono kilka modeli o różnych oznaczeniach, które na rynku zadebiutują jako Xiaomi Mi 10T Pro i Mi 10T. W aplikacji aparatu producenta dopatrzono się zaś wskazówki, że noszą one nazwy kodowe (odpowiednio) „apollo pro” i „apollo”, a także informacji, że pierwszy zaoferuje aparat o rozdzielczości 108 Mpix, zaś drugi 64 Mpix.

Co ciekawe, jednocześnie w serwisie OfferUp pojawiły się zdjęcia Xiaomi Mi 10T Pro, które zdradziły wygląd smartfona. Wyspa z aparatami wygląda zupełnie inaczej niż w pozostałych smart-telefonach marki, ale jednocześnie przypomina trochę tę w urządzeniach z serii Vivo X50. Na przodzie widać z kolei płaski ekran z okrągłym otworem w lewym górnym rogu.

Warto jednak zauważyć, że to najprawdopodobniej wciąż egzemplarz produkcyjny, bowiem interfejs nie wygląda jak ten w MIUI, a ponadto widać błędy (aparat zasłania godzinę).

Są też pierwsze informacje na temat specyfikacji Xiaomi Mi 10T Pro. Smartfon ma zaoferować wyświetlacz o częstotliwości odświeżania aż 144 Hz, wspomniany już aparat o rozdzielczości 108 Mpix i baterię o pojemności 5000 mAh. Nie ma natomiast pewności, czy w jego środku znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 865, czy Qualcomm Snapdragon 865+.

smartfon Xiaomi Mi 10T Pro smartphone
Xiaomi Mi 10T Pro (źródło: Abhishek Yadav)

Seria Xiaomi Mi 10T podobno przeznaczona jest na globalny rynek, więc niewykluczone, że pojawi się również w Polsce. Na razie nie znamy jednak daty premiery ani dokładniejszej specyfikacji całej trójki.