(fot. Apple)

Oto watchOS 8! Tarcze z własnymi zdjęciami wreszcie wyglądają świetnie

Na konferencji WWDC, po iOS 15 i iPadOS 15, przyszła kolei na prezentację nowości w watchOS 8. Wśród nich należy wymieć nowe tarcze ze zdjęciami, zmiany w aplikacji Oddech czy obsługę AirTagów.

Tarcze z własnymi zdjęciami, a także dzielenie się fotkami ze znajomymi

Przy watchOS 8 warto wspomnieć o nowościach w aplikacji Zdrowie, które przejrzymy z poziomu iPhone’a. Apple Watch będzie sprawdzał, czy poprawnie chodzimy, a w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości wyśle stosowne powiadomienie – np. o możliwości przewrócenia się. Wszystkimi zebranymi danymi, nie tylko tymi o poprawnym chodzeniu, będzie można wygodnie dzielić się w obrębie rodziny.

watchOS 8
Nowości w aplikacji Zdrowie (fot. Apple)

Wcześniej już mogliśmy ustawić własne zdjęcie jako tarczę Apple Watcha, ale prezentowało się to mało atrakcyjnie. W watchOS 8 pojawią się nowe możliwości personalizacji takiej tarczy – np. osoba na zdjęciu zostanie atrakcyjnie wkomponowana w wyświetlane dane, jak aktualna godzina.

Aplikacja Oddech zyska nową animację, a funkcja o nazwie Reflect ma pozwolić użytkownikom na większe skupienie się. Dodane zostaną także nowe opcje, które mają pozwolić na lepsze zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Częstotliwość oddechów będzie mierzona również podczas snu.

(fot. Apple)

Odnowiona aplikacja Zdjęcia zyska zmieniony wygląd, a fotografie będziemy mogli udostępniać przez iMessage lub e-mailem bezpośrednio z poziomu Apple Watcha. Warto jeszcze dodać, że pojawi się obsługa plików w formacie GIF.

AirTagi na Apple Watchu i cyfrowy kluczyk z UWB

Podczas odpisywania na wiadomości z poziomu Apple Watcha zyskamy nowe opcje wpisywania tekstu, a także dołączania emoji do wiadomości. Podobnie jak w iOS 15, aplikacja Wallet będzie mogła przechowywać klucze dostępu do domu czy hotelu.

Natomiast cyfrowy kluczyk samochodowy otrzyma wsparcie dla technologii UWB, co pozwoli na otworzenie i uruchomienie auta bez konieczności zbliżania Apple Watcha do modułów NFC. Niestety, rozwiązanie będzie dostępne tylko na modelu series 6 i nowszych generacjach smartwatcha.

Podsumowanie nowości (fot. Apple)

watchOS 8 wprowadzi jeszcze obsługę AirTagów, a więc także możliwość lokalizowania przedmiotów. Funkcja będzie dostępna bezpośrednio z poziomu Apple Watcha. Aktualizacja przyniesie również mniejsze zmiany, jak kilka nowych treningów czy możliwość skorzystania z kilku minutników jednocześnie.

watchOS 8 – który Apple Watch otrzyma aktualizację?

Apple poinformowało, że nowa wersja watchOS będzie dostępna dla modelu series 3 i wszystkich nowszych generacji.