Rocket League Sideswipe

W Rocket League Sideswipe rusza drugi sezon. Zagracie w coś na kształt siatkówki

Szczerze powiedziawszy, Rocket League Sideswipe było dla mnie ubiegłorocznym objawieniem, jeśli chodzi o gry mobilne. Nic nie wskazywało na to, że będzie to tak dobry tytuł. Jego twórcy nie próżnują – właśnie rusza nowy sezon ze świeżymi trybami gry.

Rocket League na smartfony

Wydawałoby się, że Rocket League Sideswipe nie będzie miało łatwego zadania. Wszak mobilne odpowiedniki „dużych” gier na konsole i komputery osobiste często giną w zalewie produkcji skrojonych typowo pod każuala. Okazało się jednak, że ten niewielki tytuł potrafił przyciągnąć uwagę tysięcy graczy.

Rocket League Sideswipe

Wobec sporego zainteresowania grą, Psynoix nie może pozostawać biernym – firma, dzięki której przeniesienie Rocket League na smartfony było możliwe, ogłasza teraz uruchomienie drugiego sezonu w Sideswipe. Co nowego trafi do mobilnej wersji tytułu?

Drugi sezon w Rocket League Sideswipe

W trybie gry dwóch na dwóch pojawi się nowa opcja – gry w siatkówkę w miejsce „klasycznej” piłki nożnej. Zatem zamiast dwóch bramek po przeciwnych stronach boiska, otrzymujemy nową arenę i piłkę, a także siatkę pośrodku boiska. Zasady są proste: zdobywamy punkt, gdy piłka spadnie na pole po stronie przeciwnika. Dzięki takiej zmianie, otrzymujemy inną dynamikę rozgrywki – a to wszystko w ramach tej samej produkcji. Świetne odświeżenie!

Tym samym z Rocket League zniknie tryb koszykówki, choć nie ma powodów do smutku. Będzie on powracać, prawdopodobnie zamieniając się cyklicznie z trybem siatkówki i – być może – kolejnymi, wprowadzanymi w następnych sezonach.

Ponadto, sezon drugi umożliwi odblokowanie całego mnóstwa nowych przedmiotów, w tym samochodu Breakout czy widowiskowych wybuchów bramek w pojedynkach. Pojawi się także opcja treningu pozbawionego rankingu, w której będziemy mogli popełniać błędy, nie martwiąc się pozycją w tabelach. Zresztą, rangi rywalizacji zostaną zresetowane podczas uruchamiania nowego sezonu, a gracze, którzy zebrali odpowiednią liczbę punktów otrzymają nagrody w postaci odznak.

W takim razie, po miesięcznej przerwie wracam do Rocket League Sideswipe. Czas zagrać w siatkówkę. Samochodzikami!