Rocket League Sideswipe

W Rocket League Sideswipe rusza drugi sezon. Zagracie w coś na kształt siatkówki

Szczerze powiedziawszy, Rocket League Sideswipe było dla mnie ubiegłorocznym objawieniem, jeśli chodzi o gry mobilne. Nic nie wskazywało na to, że będzie to tak dobry tytuł. Jego twórcy nie próżnują – właśnie rusza nowy sezon ze świeżymi trybami gry.

Reklama

Rocket League na smartfony

Wydawałoby się, że Rocket League Sideswipe nie będzie miało łatwego zadania. Wszak mobilne odpowiedniki „dużych” gier na konsole i komputery osobiste często giną w zalewie produkcji skrojonych typowo pod każuala. Okazało się jednak, że ten niewielki tytuł potrafił przyciągnąć uwagę tysięcy graczy.

Rocket League Sideswipe

Wobec sporego zainteresowania grą, Psynoix nie może pozostawać biernym – firma, dzięki której przeniesienie Rocket League na smartfony było możliwe, ogłasza teraz uruchomienie drugiego sezonu w Sideswipe. Co nowego trafi do mobilnej wersji tytułu?

Drugi sezon w Rocket League Sideswipe

W trybie gry dwóch na dwóch pojawi się nowa opcja – gry w siatkówkę w miejsce „klasycznej” piłki nożnej. Zatem zamiast dwóch bramek po przeciwnych stronach boiska, otrzymujemy nową arenę i piłkę, a także siatkę pośrodku boiska. Zasady są proste: zdobywamy punkt, gdy piłka spadnie na pole po stronie przeciwnika. Dzięki takiej zmianie, otrzymujemy inną dynamikę rozgrywki – a to wszystko w ramach tej samej produkcji. Świetne odświeżenie!

Tym samym z Rocket League zniknie tryb koszykówki, choć nie ma powodów do smutku. Będzie on powracać, prawdopodobnie zamieniając się cyklicznie z trybem siatkówki i – być może – kolejnymi, wprowadzanymi w następnych sezonach.

Ponadto, sezon drugi umożliwi odblokowanie całego mnóstwa nowych przedmiotów, w tym samochodu Breakout czy widowiskowych wybuchów bramek w pojedynkach. Pojawi się także opcja treningu pozbawionego rankingu, w której będziemy mogli popełniać błędy, nie martwiąc się pozycją w tabelach. Zresztą, rangi rywalizacji zostaną zresetowane podczas uruchamiania nowego sezonu, a gracze, którzy zebrali odpowiednią liczbę punktów otrzymają nagrody w postaci odznak.

W takim razie, po miesięcznej przerwie wracam do Rocket League Sideswipe. Czas zagrać w siatkówkę. Samochodzikami!