W Galaxy S8 kolejną nowością ma być podwójny aparat główny

Tym razem bardzo wcześnie zaczęliśmy plotkować na temat przyszłorocznych flagowców Samsunga. Pierwsza informacja ich dotycząca pojawiła się już po niecałych ośmiu tygodniach od prezentacji Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Zaczynamy więc powoli malować sobie w wyobraźni obraz Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge. Teraz do tego obrazka możemy dodać podwójny aparat główny.

Rozwiązanie to stało się przebojem tego roku. Zdecydowało się je zastosować w swoich smartfonach (ale nie tylko flagowych) wielu producentów: LG (G5), Huawei (P9, P9 Plus), Honor (Honor 8), Xiaomi (Redmi Pro) oraz LeEco i Coolpad (Cool1). A to jeszcze nie koniec, ponieważ na horyzoncie są również LG V20, Huawei Mate 9, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi 5S i Meizu Pro 7.

O podwójnym aparacie głównym mówiło się już w kontekście Galaxy S7/Galaxy S7 Edge oraz Galaxy Note 7. Jednak ostatecznie Samsung zdecydował się we wszystkich przypadkach na ten sam, pojedynczy, 12 Mpix sensor z Dual Pixel. Zmiana może nastąpić dopiero w przyszłorocznych flagowcach.

Źródła z Chin donoszą, że producent z powodzeniem zakończył testy podwójnego aparatu, przeznaczonego do Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge. Ma się on składać z dwóch sensorów: jednego o rozmiarze 1/2.0″ i drugiego 1/2.3″. Dla porównania, w Galaxy S7Galaxy S7 Edge i Galaxy Note 7 sensor ma wielkość 1/2.5″. W przyszłorocznych flagowcach Samsung ponownie ma stosować naprzemiennie aparaty produkcji własnej i Sony.

Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8 dual camera setup podwójny aparat główny

Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge mają mieć nie tylko podwójny aparat główny, ale również ekrany o rozdzielczości 4K i skanery tęczówki oka. Z kolei jednostką centralną z dużym prawdopodobieństwem będzie Qualcomm Snapdragon 830 lub Exynos 8895 (w zależności od rynku).

Premiery Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge możemy spodziewać się na przełomie lutego i marca 2017, podczas tragów MWC 2017 w Barcelonie, które potrwają od 27 lutego do 2 marca.

Źródło: Phone Radar