W Galaxy S8 kolejną nowością ma być podwójny aparat główny | Tabletowo.pl

W Galaxy S8 kolejną nowością ma być podwójny aparat główny

Dołącz do dyskusji 0

Tym razem bardzo wcześnie zaczęliśmy plotkować na temat przyszłorocznych flagowców Samsunga. Pierwsza informacja ich dotycząca pojawiła się już po niecałych ośmiu tygodniach od prezentacji Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Zaczynamy więc powoli malować sobie w wyobraźni obraz Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge. Teraz do tego obrazka możemy dodać podwójny aparat główny.

Rozwiązanie to stało się przebojem tego roku. Zdecydowało się je zastosować w swoich smartfonach (ale nie tylko flagowych) wielu producentów: LG (G5), Huawei (P9, P9 Plus), Honor (Honor 8), Xiaomi (Redmi Pro) oraz LeEco i Coolpad (Cool1). A to jeszcze nie koniec, ponieważ na horyzoncie są również LG V20, Huawei Mate 9, Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi 5S i Meizu Pro 7.

O podwójnym aparacie głównym mówiło się już w kontekście Galaxy S7/Galaxy S7 Edge oraz Galaxy Note 7. Jednak ostatecznie Samsung zdecydował się we wszystkich przypadkach na ten sam, pojedynczy, 12 Mpix sensor z Dual Pixel. Zmiana może nastąpić dopiero w przyszłorocznych flagowcach.

Źródła z Chin donoszą, że producent z powodzeniem zakończył testy podwójnego aparatu, przeznaczonego do Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge. Ma się on składać z dwóch sensorów: jednego o rozmiarze 1/2.0″ i drugiego 1/2.3″. Dla porównania, w Galaxy S7Galaxy S7 Edge i Galaxy Note 7 sensor ma wielkość 1/2.5″. W przyszłorocznych flagowcach Samsung ponownie ma stosować naprzemiennie aparaty produkcji własnej i Sony.

Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8 dual camera setup podwójny aparat główny

Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge mają mieć nie tylko podwójny aparat główny, ale również ekrany o rozdzielczości 4K i skanery tęczówki oka. Z kolei jednostką centralną z dużym prawdopodobieństwem będzie Qualcomm Snapdragon 830 lub Exynos 8895 (w zależności od rynku).

Premiery Galaxy S8 i Galaxy S8 Edge możemy spodziewać się na przełomie lutego i marca 2017, podczas tragów MWC 2017 w Barcelonie, które potrwają od 27 lutego do 2 marca.

Źródło: Phone Radar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona