tablet Lenovo Tab M8 4. generacji
Lenovo Tab M8 4. generacji (źródło: Tabletmonkeys)

Oto nowy tablet Lenovo Tab M8 (4. generacji). Sprawdź, co zaoferuje

Lenovo jest jednym z największych producentów tabletów na świecie, dlatego nie dziwi, że planuje wprowadzić na rynek kolejną generację urządzenia z serii Tab M8. I choć nie będzie to tak zjawiskowy model jak ThinkPad X1 Fold, to z pewnością ma duże szanse zainteresować sobą klientów.

Oto Lenovo Tab M8 4. generacji

Tablety z serii Tab Mx to budżetowe konstrukcje, jednak mimo to producent nie traktuje ich designu po macoszemu. Oczywiście, nie ma tu wymyślnych zabiegów stylistycznych – forma pozostaje prosta (ale nie prostacka), lecz mimo wszystko urządzenia nie wyglądają „tanio”. Jak najbardziej mogą się podobać i podobnie będzie również w przypadku nowego Lenovo Tab M8 4. generacji, który właśnie dał znać o swoim istnieniu i rychłej premierze.

tablet Lenovo Tab M8 4. generacji
źródło: Tabletmonkeys

Jak widać, na panelu tylnym znajdzie się faktura, składająca się z trójkątów różnej wielkości – im niżej, tym są one większe. Taki zabieg najpewniej ma na celu sprawić, że urządzenie nie będzie się ślizgało w dłoniach – właśnie dlatego górna część „plecków” jest gładka, gdyż w pozycji pionowej użytkownik trzyma sprzęt na dole, natomiast w pozycji poziomej chwyt jest mocniejszy, gdyż używane są obie ręce, co zapewnia większe bezpieczeństwo.

Można zwrócić uwagę, że ramki po bokach ekranu są całkiem wąskie, natomiast pozostałe dwie już znacznie szersze. Niektórym może przeszkadzać ten brak symetrii, ale dzięki temu, że ramki nad i pod wyświetlaczem są szersze, użytkownik nie zasłoni/dotknie go, gdy będzie trzymał urządzenie poziomo. Patrząc z tej perspektywy, można to zrozumieć.

tablet Lenovo Tab M8 4. generacji
źródło: Tabletmonkeys

Co zaoferuje nowy tablet Lenovo Tab M8 4. generacji? Kiedy premiera?

Według serwisu Tabletmonkeys, producent zaprezentuje oficjalnie ten model już w tym tygodniu, ale już dziś wiadomo, co zaoferuje. Jak zostało wspomniane, Tab MX to seria niedrogich urządzeń, dlatego nie należy oczekiwać wyśrubowanej specyfikacji.

Na pokładzie Tab M8 4. generacji znajdzie się 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 pikseli oraz procesor MediaTek Helio A22 i akumulator o pojemności 5100 mAh, który ma zapewnić do 16 godzin odtwarzania wideo. Producent doda w zestawie zasilacz o mocy 10 W z przewodem z końcówką USB-C.

Nowy model w ofercie chińskiego producenta będzie dostępny w wersjach z 2 GB, 3 GB i 4 GB RAM LPDDR4X oraz 32 GB i 64 GB pamięci wewnętrznej typu eMMC 5.1. Ponadto jego specyfikacja ma obejmować m.in. aparaty 2 Mpix na przodzie i 5 Mpix na tyle, głośniki stereo, slot na kartę microSD o pojemności do 1 TB i 3,5 mm złącze słuchawkowe, a także opcjonalny modem 4G LTE. Całość ma mieć grubość 8,95 mm i ważyć 320 gramów.

Urządzenie fabrycznie będzie pracować na systemie Android 12 lub Android 12 Go Edition (w zależności od konfiguracji pamięciowej). Cena Lenovo Tab M8 4. generacji nie jest jeszcze znana, ale wiemy, że w sprzedaży pojawią się dwie wersje kolorystyczne – oprócz szarej Arctic Grey także niebieska Abyss Blue. Ponadto producent przygotował trzy dedykowane akcesoria: etui, etui z bumperami i etui z nóżką.