iPhone 14 Pro Max na polskiej stronie Apple fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Chcesz iPhone’a na święta? Lepiej nie zwlekaj, zamawiaj już teraz

Dziś mijają dokładnie dwa miesiące od premiery iPhone’ów 14 Pro i 14 Pro Max. Po takim czasie pierwszy szał na nie powinien minąć i klienci, którzy zwlekali z ich zakupem, nie powinni mieć problemu z ich kupieniem. Tymczasem jest zupełnie na odwrót. Zainteresowani najnowszymi smartfonami Apple muszą uzbroić się w dużą dozę cierpliwości.

iPhone 14 Pro i 14 Pro Max niczym białe kruki

Już kilka godzin po rozpoczęciu przedsprzedaży czas oczekiwania na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max wydłużył się w sklepie Apple do 4-5 tygodni, co oznacza, że część osób, które zamówiły we wrześniu smartfon z serii Pro, dopiero co go dostały, po wielu tygodniach niecierpliwego wyczekiwania kuriera z przesyłką.

Wydawać by się mogło, że po pierwszym szale na najnowsze smartfony Apple klienci, którzy nie kupili ich od razu po premierze, nie powinni mieć z tym problemu dwa miesiące później. Tymczasem nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o dostępność, a można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest jeszcze gorzej.

czas oczekiwania na iPhone 14 Pro 128 GB 3-4 tygodnie fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Aktualnie w sklepie Apple przy wszystkich smartfonach z serii iPhone 14 Pro, bez względu na pojemność, kolor i rozmiar, widnieje informacja, że urządzenie będzie gotowe do wysyłki w ciągu 3-4 tygodni. W sklepie x-kom obecnie wszystkie modele są Czasowo niedostępne – można podać swojego mejla i telefon, aby otrzymać powiadomienie, kiedy wybrany smartfon będzie ponownie dostępny.

Podobnie sytuacja wygląda w sklepie Media Markt – wszystkie modele z serii iPhone 14 Pro są niedostępne. W Media Expert online dostępny jest jedynie iPhone 14 Pro z 1 TB pamięci za 9799 złotych w kolorze Głęboka purpura. Pozostałych modeli można szukać w sklepach stacjonarnych, ale znalezienie ich może być nawet niemożliwe.

Najlepiej sytuacja wygląda w RTV Euro AGD, gdzie online można kupić większość modeli z linii iPhone 14 Pro, a część dostępna jest również w sklepach. Biorąc jednak pod uwagę fakt, jak sytuacja wygląda w innych miejscach, może się to wkrótce zmienić.

Dlaczego iPhone 14 Pro jest tak trudno dostępny?

Szczególnie że w najbliższej przyszłości dostępność iPhone 14 Pro i 14 Pro Max się nie poprawi. Apple opublikowało bowiem komunikat, w którym informuje, że ograniczenia COVID-19 tymczasowo wpłynęły na główny zakład montażowy w Zhengzhou w Chinach. Obiekt pracuje obecnie ze znacznie zmniejszoną wydajnością.

Jednocześnie producent zapewnia, że ściśle współpracuje ze swoim dostawcą, aby powrócić do normalnego poziomu produkcji, dbając jednocześnie o zdrowie i bezpieczeństwo każdego pracownika. Mimo wszystko, z uwagi na wciąż duży popyt na najnowsze iPhone’y z serii Pro, Apple informuje, że spodziewa się mniejszych dostaw niż przewidywało, w związku z czym klienci będą musieli dłużej poczekać na swoje nowe urządzenie.