iPhone 14 Plus (fot. Jakub Kordasiński | Tabletowo.pl)

Na tych rynkach Samsung nie ma szans z iPhone’ami

Przeglądając wyniki sprzedażowe smartfonów, często można mieć wrażenie, że trwa nieustanna walka pomiędzy dwoma największymi producentami, czyli Samsungiem i Apple. Udostępnione w sieci rankingi najlepiej sprzedających się urządzeń w poszczególnych krajach rzucają jednak ciekawe światło na tę sprawę. Możecie być zaskoczeni.

Tutaj z iPhone’ami nikt nie ma szans

Z pewnością nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, że wśród najlepiej sprzedających się smartfonów w kwietniu 2023 roku w Stanach Zjednoczonych królują sprzęty Apple, które są niezwykle popularne wśród Amerykanów. Na pierwszym miejscu z wynikiem sięgającym 14% ogólnej sprzedaży znalazł się podstawowy model najnowszej serii iPhone’ów, czyli iPhone 14. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje model 14 Pro Max, a podium zamyka iPhone 14 Pro.

Z pewnym zaskoczeniem można przyjąć fakt, że na 4. miejscu tego rankingu nie znajduje się flagowy model największego konkurenta Apple, czyli Samsung z serii Galaxy S23, ale Samsung Galaxy A14 5G. Piąte miejsce zestawienia należy do Samsunga Galaxy S23 Ultra. Oba modele południowokoreańskiego producenta mogą pochwalić się wynikiem 6% z ogólnej sprzedaży w USA.

Bardzo podobnie wygląda zestawienie najlepiej sprzedających się smartfonów w Wielkiej Brytanii. Na prowadzeniu znajduje się tu jednak iPhone 14 Pro Max z udziałem aż 19%. Kolejne miejsca to iPhone 14 Pro oraz 14. Topową piątkę w tym przypadku dopełniają tanie modele Samsunga: Galaxy A14 5G oraz Galaxy A14, które mają odpowiednio 9% i 7% ze sprzedażowego tortu.

Co ciekawe, Apple w kwietniu tego roku zdominowało także japoński rynek smartfonów. Na pierwszych czterech miejscach rankingu znalazły się odpowiednio iPhone’y 13, 14, SE 2022 oraz 14 Pro. W sumie te urządzenia Apple mogą pochwalić się aż 49% udziału w ogólnej liczbie sprzedanych smartfonów. W Kraju Kwitnącej Wiśni na piątym miejscu w tym zestawieniu znajduje się FCNT Arrows We.

Chińczycy także lubią iPhone’y, jednak tutaj ich przewaga nie jest tak bardzo widoczna, ponieważ pierwsze trzy miejsca zestawienia najlepiej sprzedających się w kwietniu 2023 roku smartfonów zyskały zaledwie 4% z ogólnej sprzedaży – są to modele iPhone 14 Pro Max, 14 i 14 Pro. Kolejne dwa miejsca w rankingu zajmują iPhone 13 i OPPO A58 z 3% ugryzionego ze sprzedażowego tortu.

Chociaż w dwóch dużych europejskich państwach, czyli w Niemczech oraz Francji, smartfony Apple znajdują się na czele rankingu, to jednak ich dominacja nie jest już tak oczywista jak w przypadku powyżej przedstawionych krajów. iPhone’y przeplatają się tutaj z flagowymi modelami Samsunga. Poniżej znajdują się zestawienia kwietniowych wyników sprzedaży w obu tych państwach.

Koreańczycy to patrioci. Kochają Samsunga bardziej niż Apple

Zestawienie pięciu najlepiej sprzedających się smartfonów jest łaskawe dla Samsunga właśnie w Korei Południowej. Można powiedzieć, że jej mieszkańcy to patrioci, ponieważ na pierwszych trzech miejscach rankingu znajdują się urządzenia rodzimego producenta. Zestawieniu przewodzi Samsung Galaxy S23, tuż za nim Galaxy S23 Ultra, a podium zamyka Galaxy A34. Ten ranking dopełniają iPhone’y 14 oraz 14 Pro.

Zdecydowanie najbardziej odmiennym zestawieniem od tych przedstawionych powyżej jest lista najlepiej sprzedających się smartfonów w Indiach. Znalazły się na niej kolejno OnePlus Nord CE 3 Lite, Samsung Galaxy A14 5G, Redmi 12C, realme C55 i iPhone 13. Biorąc jednak pod uwagę specyfikę tego rynku, nikogo nie powinno dziwić, że królują tutaj modele ze średniej i niskiej półki.