smartfon OnePlus 10 Pro render smartphone
OnePlus 10 Pro (źródło: @OnLeaks @ZoutonUS)

Na długo przed premierą wyciekła szczegółowa specyfikacja OnePlus 10 Pro

Mimo że do premiery wciąż jeszcze dużo czasu, w sieci pojawiła się (niemal) kompletna specyfikacja OnePlus 10 Pro. Fani smartfonów marki OnePlus na całym świecie muszą jednak uzbroić się w dużo cierpliwości.

Na długo przed premierą wyciekła szczegółowa specyfikacja OnePlus 10 Pro

Według ostatnich doniesień, OnePlus 10 Pro zadebiutuje najpierw w Chinach, pod koniec stycznia lub na początku lutego 2022 roku, a dopiero później na rynku globalnym – w kwietniu. Fani smartfonów marki OnePlus prawdopodobnie nie będą zadowoleni z takiego obrotu spraw, ale nie wiadomo, dlaczego producent zdecydował się na taki krok.

smartfon OnePlus 10 Pro render smartphone
źródło: @OnLeaks @ZoutonUS

Mimo że do oficjalnej premiery wciąż pozostaje wiele tygodni, do sieci wyciekła niemal kompletna specyfikacja OnePlus 10 Pro. Nie jest żadną niespodzianką, że smartfon zostanie wyposażony w topowy procesor Snapdragon 8 Gen1, który prawdopodobnie nie będzie miał w nazwie marki Qualcomm.

Mimo że Snapdragon 8 Gen1 ma wspierać technologię superszybkiego ładowania przewodowego Quick Charge 5 o mocy nawet 150 W, model OnePlus 10 Pro prawdopodobnie będzie obsługiwał maksymalnie 125 W ładowanie przez port USB-C. Obsługi indukcyjnego również nie powinno zabraknąć na pokładzie tego flagowca. Akumulator w tym urządzeniu ma mieć pojemność 5000 mAh.

Jak przystało na smartfon z najwyższej półki, OnePlus 10 Pro zostanie także wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości WQHD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Ekran AMOLED będzie zachodził na obie krawędzie boczne urządzenia, a do tego charakteryzować się ma przekątną 6,7 cala.

specyfikacja OnePlus 10 Pro ujawniona na długo przed premierą
źródło: @OnLeaks @ZoutonUS

Ponadto smartfon zaoferuje aparat o rozdzielczości 32 Mpix na przodzie (w okrągłym otworze w lewym górnym rogu ekranu), a także zestaw trzech na panelu tylnym, na mocno rzucającej się w oczy wyspie: główny 48 Mpix + 50 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 8 Mpix teleobiektyw z 3,3x zoomem. Obok znajdzie się też logo Hasselblad – marki, z którą OnePlus współpracuje od serii OnePlus 9.

Specyfikacja OnePlus 10 Pro obejmować ma również od 8 GB do 12 GB LPDDR5 RAM i od 128 GB do 256 GB pamięci flash typu UFS 3.1 (w zależności od konfiguracji).