OPPO Reno 7 Z 5G
(źródło: OPPO)

OPPO Reno 8 Z 5G zauważony w sieci. Nowy solidny średniak czy kopia poprzednika?

OPPO w ubiegłym miesiącu wprowadziło na światowy rynek serię smartfonów Reno 8. W jej skład wchodzą Reno 8 i Reno 8 Pro. Niedługo może dołączyć do nich OPPO Reno 8 Z 5G – informacje o smartfonie odnaleziono na stronach certyfikujących i w Geekbench. Przed nami całkowicie nowy średniak czy kolejny „odgrzewany kotlet” od OPPO?

OPPO Reno 8 Z 5G pojawił się w bazach agencji certyfikujących, takich jak NCC, NBTC i Indonesia Telecom. Portal MySmartPrice odnalazł zaś smartfon w bazie danych Geekbench. Jaką specyfikacją może pochwalić się nadchodzący średniak od OPPO?

Co wiemy o specyfikacji OPPO Reno 8 Z 5G?

W Geekbench smartfon znajdziemy pod numerem modelu, czyli OPPO CPH2457. Sercem najnowszego OPPO będzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G z sześcioma rdzeniami o taktowaniu 1,80 GHz i dwoma o częstotliwości taktowania na poziomie 2,21 GHz. Będzie on współpracować z układem graficznym Adreno 619. Konfigurację smartfona dopełnia 8 GB RAM, a przynajmniej taka wersja została przetestowana w benchmarku.

wyniki OPPO Reno 8Z 5G w benrchmarku na Geekbench
OPPO Reno 8 Z 5G w Geekbench (źródło: MySmartPrice)

Urządzenie będzie działać na systemie Android 12, który zostanie „przykryty” interfejsem ColorOS 12. OPPO Reno 8 Z 5G uzyskał w teście wydajności jednego rdzenia 687 punktów. W przypadku testowania pracy na wielu rdzeniach wynik sięga już 1920 punktów.

To jednak nie wszystko, co wiemy na temat specyfikacji OPPO Reno 8 Z 5G. Według dotychczasowych doniesień, smartfon zaoferuje też trzy aparaty na panelu tylnym. Ponadto OPPO Reno 8 Z ma być zasilany przez akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 33 W. Do tego wiadomo, że OPPO wyposaży smartfon w port USB-C i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Kopia poprzednika?

Nie sposób nie doszukiwać się podobieństw do poprzednich modeli OPPO, choćby w specyfikacji urządzenia. Procesor użyty w OPPO Reno 8 Z 5G, czyli Snapdragon 695 5G, to ten sam układ, który producent zastosował w Reno 7 Z 5G. To jednak nie koniec podobieństw.

OPPO Reno 7 Z 5G
OPPO Reno 7 Z 5G (źródło: OPPO)

Evan Blass opublikował plakat z niewydanym smartfonem. Z obrazu, który wyciekł do sieci, wynika, że wygląda on wręcz bliźniaczo podobnie do OPPO Reno 7 Z. ​​Rozmieszczenie potrójnego aparatu i lampy błyskowej LED jest identyczne jak u jego poprzednika. Ponadto wokół dwóch dużych obiektywów jest światło RGB. W obu urządzeniach też krawędzie są płaskie.

Jak zauważa Evan Blass, nie będzie to jednak nic nowego, ponieważ z analogiczną sytuacją mamy już do czynienia w przypadku OPPO Reno 8 Lite, który jest po prostu przebrandowanym OPPO Reno 7 Lite.