honor magic v flip składany smartfon
Honor Magic V Flip (Źródło: Honor | Weibo)

Honor wkrótce zacznie rywalizację z Samsungiem na nowym polu

Honor to bardzo ciekawy przypadek. Firma ma za sobą już kilka generacji smartfonów z pionowym zawiasem czy nietypowe urządzenie z wywiniętym ekranem, ale ani jednego telefonu z poziomym zawiasem. Na szczęście ten stan nie będzie trwać już długo.

Wyżyny kreatywności

Mam nadzieję, że kiedy popularność składanych smartfonów jeszcze bardziej wzrośnie, to Motorola Razr nie będzie najbardziej kreatywnie nazwanym składakiem w formie puderniczki. Tak, zgadliście – nowy sprzęt Honora nazywa się Magic V Flip i będzie rywalizował z Samsungiem Galaxy Z Flip 6, Motorolą Razr 50 czy Huawei Pocket 2.

honor magic v flip składany smartfon
Magic V Flip (Źródło: Honor | Weibo)

Póki co producent nie pochwalił się szczegółową specyfikacją urządzenia. Na dobry początek wiemy, że pojawią się trzy konfiguracje: z 256 GB, 512 GB lub 1 TB miejsca na dane (każda z 12 GB RAM).

Magic V Flip zaoferuje też trzy aparaty. Na zewnątrz znajdzie się 50 Mpix z przysłoną f/1.9 i OIS oraz dodatkowy o nieokreślonej jeszcze charakterystyce z tyłu. Podobnie wciąż nie znamy parametrów wewnętrznego aparatu. Wiadomo natomiast, że Honor zdecydował się na ciekawy zabieg – doświetlające diody LED znalazły się na drugim zewnętrznym panelu, a nie w okolicy oczek.

Zdjęcia zdradzają, że przycisk zasilania i klawisze do sterowania głośnością znajdują się na prawej krawędzi górnej części obudowy, a czytnik linii papilarnych zintegrowano z tym pierwszym. Obudowa będzie dostępna w trzech kolorach – czarnym, różowym i białym. Zakulisowe informacje wspominały również o akumulatorze o pojemności 4500 mAh z opcją szybkiego ładowania o mocy 66 W.

Kiedy premiera Honor Magic V Flip?

Całą specyfikację poznamy w dniu premiery, która została zaplanowana na 13 czerwca 2024 roku. Telefon na początku trafi do sprzedaży na rynku chińskim. Patrząc jednak na popularność „puderniczek” w Europie oraz fakt, że Honor nie boi się wydawać u nas składanych urządzeń (nawet tych niebotycznie drogich), wierzę, że debiut Magic V Flip na Starym Kontynencie jest tylko kwestią czasu.