składany smartfon Huawei Mate X2 foldable smartphone
Huawei Mate X2 (źródło: Huawei)

Składany smartfon Honor Magic Fold zadebiutuje jeszcze w tym roku

Huawei Mate X był obok Galaxy Fold jednym z pierwszych składanych smartfonów na rynku. Jeszcze wtedy Huawei oraz jego submarka Honor stanowili jedność, jednak niedawno się to zmieniło. Ten sam raport, który niedawno potwierdził brak składanej Motoroli w tym roku, mówi o nadchodzącym składanym smartfonie Honora.

Honor Magic Fold ma być niedrogim składanym smartfonem

Według raportu, który pojawił się w sieci, Honor jeszcze w tym roku zaprezentuje składany model Honor Magic Fold. Doniesienia te potwierdzają słowa dyrektora generalnego marki Honor, George’a Zhao, który w 2019 roku powiedział, że są zainteresowani tego typu smartfonem i w przyszłości wydadzą składaka, aczkolwiek wówczas nie określił dokładnej daty. Rok później oznajmił jednak, że marka postara się zapewnić klientom urządzenie, które nie będzie kosztowało fortuny i prawdopodobnie zadebiutuje na rynku już w 2021 roku.

Od tego czasu na rynku wiele się zmieniło, a Honor nie działa już pod skrzydłami Huawei. Marka obecnie nie jest ograniczona przez amerykańskie sankcje, więc bez problemu może wykorzystywać dobra, jakie dostarcza chociażby Qualcomm, w tym procesory i modemy 5G. Ponadto składany smartfon Honor Magic Fold oczywiście będzie wyposażony w usługi Google.

składany smartfon Huawei Mate X2 foldable smartphone
Huawei Mate X2 (źródło: Huawei)

Na tę chwilę niestety nie mamy zbyt wielu informacji na temat Honor Magic Fold. Urządzenie podobno ma wykorzystywać ekrany OLED produkcji BOE oraz Visionix. Smartfon powinien zaoferować flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 888 lub inny układ, który zapewni podobnie wysoką wydajność.

Patrząc na poprzednie smartfony Honora oraz nową serię Honor 50, Honor Magic Fold również może być podobny do składanych konstrukcji Huawei, mimo że drogi obu producentów oficjalnie już się rozeszły. Obecnie sprzedawany Huawei Mate X2 ma idealną formę, podczas gdy wiele osób zarzucało pierwszemu Huawei Mate X, że ma ekran składany na zewnątrz, co czyni go bardzo podatnym na uszkodzenia.

Dobrze by było zobaczyć smartfon marki Honor o podobnej konstrukcji. Na więcej informacji na temat składanego Honor Magic Fold musimy jednak jeszcze poczekać.