Reklama

Porządna specyfikacja serii Honor 50 wraz z usługami Google – przepis na sukces?

Podobnie jak Huawei, Honor przez ostatnie dwa lata miał zdecydowanie ciężki okres – ograniczenia w postaci bana na amerykańskie technologie dotknęły obie marki. Od pewnego czasu Honor stał się jednak niezależną marką. Nadchodząca seria Honor 50 będzie tańszą alternatywą dla smartfonów Huawei P50, co najważniejsze – z systemem operacyjnym Android z usługami Google.

Reklama

O tym nie było wiadomo – specyfikacja Honor 50 SE

Dzisiaj pierwszy raz dowiadujemy się, że serię Honor 50 będzie uzupełniał najtańszy model z dopiskiem SE (Special Edition). Urządzenie zostanie wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 6,78 cala – jest to największa zmiana względem pozostałych telefonów z rodziny, bowiem jedyny otrzyma tego typu panel.

Smartfon podobno ma być napędzany przez SoC MediaTeka Dimensity 900. „Special Editon” będzie zasilany przez ogniwo o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym o mocy 66 W.

smartfon Honor 50 smartphone
Honor 50 (źródło: GSMArena)

Zestaw aparatów, podobnie jak reszta sprzęt,u będzie różniła się od modelu podstawowego. Smartfon wykorzysta 16 Mpix obiektyw dedykowany zdjęciom selfie, a na panelu tylnym znajdziemy między innymi 100 Mpix obiektyw główny z przysłoną f/1.9, ultraszeroki kąt o rozdzielczości 8 Mpix f/2.2 oraz 2 Mpix oczko służące do zdjęć makro z światłem f/2.4.

Honor 50 i Honor 50 Pro mają ze sobą wiele wspólnego

Podstawowy tegoroczny Honor zaoferuje przede wszystkim 6,57-calowy ekran OLED, pracujący w rozdzielczości Full HD+. Urządzenie będzie napędzane przez Snapdragona 778G, a energii dostarczy mu akumulator o pojemności 4300 mAh, wspierający 66-watowe ładowaniem po kablu.

Bazowa wersja Honora 50 zaoferuje pojedynczy aparat selfie o rozdzielczości 32 Mpix.

smartfon Honor 50 Pro smartphone
Honor 50 Pro (źródło: GSMArena)

Model Pro nie różni się znacząco od „podstawki”. Smartfon otrzyma głównie większy ekran OLED – o przekątnej 6,72 cala, sparowany z rozdzielczością Full HD+. Co ciekawe, telefon ma zostać wyposażony w baterię 4000 mAh, z superszybkim ładowaniem przewodowym o mocy 100 W. Urządznie, podobnie jak bazowy model Honor 50, zaoferuje procesor Snapdragon 778G. Smartfon do podstawowego aparatu selfie 32 Mpix otrzyma drugi – prawdopodobnie szerokokątną jednostkę o rozdzielczości 12 Mpix.

Zestaw aparatów na tylnej wysepce będzie identyczny w przypadku Honora 50, jak i wariantu z dopiskiem Pro. Główny obiektyw ma mieć 108 Mpix i przysłonę f/1.9, ultraszeroki kąt natomiast będzie oferować rozdzielczość 8 Mpix i światło f/2.2. Producent, podobnie jak konkurencja, nie mógł się powstrzymać przed implementacją dwóch modułów o rozdzielczości 2 Mpix do zdjęć makro i wykrywania głębi.

Nie wiem, jak Wy, ale ja czekam na premierę!