samsung galaxy s23 fe render
Źródło: Smartprix

Czekasz na Galaxy S23 FE? Po przeczytaniu tego możesz przestać…

Z jednej strony Samsung tworzy naprawdę świetne urządzenia, ale z drugiej wielokrotnie zawiódł oczekiwania klientów. Podobnie może być i tutaj – wielu osobom z pewnością nie spodoba się to, co Koreańczycy zamierzają zrobić w przypadku Galaxy S23 FE.

Jeden smartfon, dwa procesory. Znowu

Premiera Galaxy S23 FE zbliża się wielkimi krokami – na pierwszych rynkach smartfon zadebiutuje już w tym kwartale. Następnie, w czwartym kwartale 2023 roku, ma trafić do sprzedaży w kolejnych krajach, a ostatni etap globalnego rolloutu zaplanowany jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Kiedy model ten zacznie być sprzedawany w Polsce? Tego nie wiemy, choć podejrzewam, że raczej jeszcze w tym roku.

samsung galaxy s23 fe render
Źródło: Smartprix

Wielu fanów Samsunga z niecierpliwością czeka na rynkową premierę bezpośredniego następcy Galaxy S21 FE (bo debiutu Galaxy S22 FE się nie doczekaliśmy), ale – jak wynika z najnowszych informacji – nie wszyscy będą zadowoleni. Możecie się domyślić, w której grupie znajdą się mieszkańcy Polski…

Otóż Galaxy S23 FE pojawił się w bazie benchmarku Geekbench, który ujawnił bardzo ciekawe, zaskakujące informacje. Okazuje się, że Samsung tworzy dwie wersje tego smartfona z różnymi procesorami. Brzmi znajomo? To już z pewnością domyślacie się, jak to się skończy. Geekbench podaje, że – w zależności od modelu – urządzenie zostało wyposażone w układ Exynos 2200 (SM-711B) lub Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (SM-711U1).

W obu przypadkach smartfon miał też 8 GB RAM i system Android 13, ale informacje przekazane przez Geekbench jasno wskazują, że globalna wersja Galaxy S23 FE będzie miała procesor Exynos 2200, który nie cieszy się pochlebną opinią wśród użytkowników, w przeciwieństwie do Snapdragona 8+ Gen 1, bo on dał się poznać od bardzo dobrej strony.

Co jeszcze wiemy o smartfonie Samsung Galaxy S23 FE?

Choć premiera Galaxy S23 FE zbliża się wielkimi krokami (aczkolwiek przynajmniej ja nie spodziewam się jej na najbliższym Galaxy Unpacked 26 lipca 2023 roku), to wciąż dość mało wiemy o tym smartfonie. Oprócz informacji na temat procesora, ilości RAM i systemu operacyjnego pojawiły się jeszcze doniesienia o wymiarach, które mają wynosić 158×76,3×8,2 mm i aparacie głównym o rozdzielczości 50 Mpix. Ponadto mówi się o ~6,4-calowym ekranie AMOLED z ekranowym czytnikiem linii papilarnych.