samsung galaxy s21 ultra galaxy s22
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (źródło: Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Samsung ma nieoczekiwany plan wobec Galaxy S22 Ultra

Oferta flagowych smartfonów Samsunga nieustannie ewoluuje. Producent co roku zaskakuje, a w 2022 roku zrobi coś, o czym mówiło się już od długiego czasu. Trzeba się przygotować na to, że nie będzie już kolejnego modelu z dopiskiem „Ultra” w nazwie.

Producent ma nieoczekiwany plan wobec Galaxy S22 Ultra

Seria Galaxy S20 i Galaxy S21 była do siebie bardzo podobna pod względem oferty. W skład jednej i drugiej wchodziły trzy modele, w tym totalnie flagowy z dopiskiem „Ultra”. Spodziewaliśmy się, że linia Galaxy S22 powtórzy ten schemat, ale okazuje się, że jednak nie.

W ostatnich latach regularnie pojawiały się informacje o śmierci serii Galaxy Note, a do tego w 2021 roku na rynek nie trafił nowy smartfon z tej linii. Sam Samsung zapowiedział jednak, że możemy oczekiwać nowego urządzenia z tej rodziny, lecz nie spodziewaliśmy się, że producent ostatecznie zdecyduje się na taki krok.

Od jakiegoś czasu jest już w 100% pewne, że jeden z modeli z serii Galaxy S22, podobnie jak Galaxy S21 Ultra, będzie można obsługiwać również rysikiem S Pen. Co więcej, w sieci pojawiły się zdjęcia, które potwierdziły, że Galaxy S22 Ultra zaoferuje slot na stylus, tak samo, jak Notatniki.

Na kilka tygodni przed premierą serii Galaxy S22 okazuje się jednak, że Galaxy S22 Ultra nie pojawi się na rynku. Jak bowiem donosi wiarygodny informator, producent zdecydował się nazwać go Galaxy S22 Note. Trochę dziwnie wygląda połączenie linii Galaxy S i Note, ale zwyczajnie trzeba się do tego przyzwyczaić.

Szczególnie że poza zmienioną nazwą, Galaxy S22 Note tak właściwie będzie „prawowitym” Notatnikiem, ponieważ – podobnie jak poprzednie modele z serii Note – zapewni miejsce na rysik S Pen w obudowie i ma mieć tak samo bardziej prostokątną bryłę, w przeciwieństwie do Galaxy S22 i Galaxy S22+.

Według nieoficjalnych informacji, premiera serii Galaxy S22 zaplanowana jest na 8 lutego 2022 roku, aczkolwiek nie można wykluczyć, że zostanie przesunięta na inny termin. Wiele zależy bowiem od sytuacji na rynku, a ta bardzo dynamicznie się zmienia, czego najlepszym przykładem jest Galaxy S21 FE.