smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra smartphone
Samsung Galaxy S22 Ultra (źródło: FRONTPAGETCH)

Wyciekły daty premier serii Samsung Galaxy S22 oraz Galaxy S21 FE

Premiery kolejnych flagowych Samsungów to zawsze wydarzenie, na które czeka cała branża. Urządzenia co roku wprowadzają nowe usprawnienia i funkcje, przez co smartfony koreańskiego producenta są coraz ciekawsze. Mimo że jeszcze nie skończył się obecny rok, my już poznaliśmy dokładną datę przyszłorocznego debiutu serii Samsung Galaxy S22, jak i Galaxy S21 FE.

Data premiery serii Samsung Galaxy S22 nie jest już dla nas tajemnicą

Do sieci w ostatnim czasie trafia coraz więcej przecieków dotyczących nadchodzących flagowych urządzeń Samsunga. Dosłownie kilka dni temu w internecie pojawiły się rendery wskazujące najbardziej prawdopodobny wygląd topowego Samsunga na rok 2022 – czyli Galaxy S22 Ultra.

Urządzenie, co ciekawe, ma przypominać bardziej Galaxy Note 20 Ultra, za sprawą kanciastej bryły z zagiętym po bokach ekranem oraz zintegrowanego ze smartfonem rysika Samsung S Pen.

Wyciek zdjęć sugeruje, że premiera smartfonów z serii Samsung Galaxy S22 zbliża się wielkimi krokami. Użytkownik Twittera, Jon Prosser, który dostarczył rendery topowego Galaxy S22 Ultra ujawnia kolejne informacje – tym razem są to dokładne daty premier.

Urządzenia z linii Galaxy S22 mają zostać ogłoszone w ramach internetowej konferencji Galaxy Unpacked, która ma się odbyć 8 lutego 2022 roku o godzinie 16:00 naszego czasu. Zamówienia przedpremierowe będzie można składać już tego samego dnia, natomiast do klientów smartfony trafią 18 lutego.

Wcześniej pojawi się jeszcze Samsung Galaxy S21 FE

Tańszy flagowiec Samsunga wydany w tamtym roku zrobił istną furorę, a to ze względu na to, że można go kupić w wersji ze Snapdragonem, który w urządzeniach z serii Galaxy S jest zarezerwowany dla innych rynków – my mamy Exynosy.

Pomimo że w tym roku nie ma tak ogromnej przepaści między układem Qulcomma i Samsunga, to nadchodzący Galaxy S21 FE ma być podobnie, jak poprzednik, dostępny z Exynosem 2100, jak i ze Snapdragonem 888.

smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G smartphone
Samsung Galaxy S21 FE 5G (źródło: Android Headlines)

Co ciekawe, nowa generacja Galaxy z dopiskiem Fan Edition powinna zadebiutować już niedługo, bo 4 stycznia 2022 na konferencji Unpacked, a nie – jak wcześniej oczekiwano – 5-8 stycznia. Obecne informacje mówią, że smartfona nie będzie się dało kupić w przedsprzedaży.

Do sprzedaży właściwej ma z kolei trafić tydzień później – Galaxy S21 FE trafi na półki sklepowe już 11 stycznia 2022 roku.

Czy te informacje się potwierdzą – okaże się pewnie już niebawem.