smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra smartphone
Samsung Galaxy S22 Ultra (źródło: FRONTPAGETCH)

Pierwsze zdjęcia Samsunga Galaxy S22 Ultra! Nie ma wyspy z aparatami, są same aparaty jak w LG Velvet

Premiera smartfonów z serii Galaxy S22 dopiero za kilka miesięcy, ale w sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia topowego modelu Galaxy S22 Ultra. Wygląda tak, jak się spodziewaliśmy i jednocześnie coś nam przypomina…

Reklama

Samsung Galaxy S22 Ultra na pierwszych zdjęciach na żywo!

Niedawno pojawiły się nieoficjalne rendery Galaxy S22 Ultra, które wywołały prawdziwą burzę. Według nich, Samsung miał umieścić na panelu tylnym aż dwie wyspy z aparatami. Byłoby to bardzo oryginalne i jednocześnie odważne posunięcie, ponieważ wielu osobom takie rozwiązanie – delikatnie mówiąc – nie przypadło do gustu.

W międzyczasie pojawiły się doniesienia, że Samsung całkowicie zrezygnuje z wyspy, aby zmniejszyć wagę urządzenia, która wzrosła z uwagi na dołączenie do smartfona rysika S Pen. Zdjęcia, które właśnie trafiły do sieci, potwierdzają obie informacje.

Zdjęcie LG Velvet zostało dołączone nie bez powodu, ponieważ obszar z aparatami wygląda podobnie w obu smartfonach. W Galaxy S22 Ultra wszystkie jednak wystają ponad powierzchnię obudowy, podczas gdy LG udało się zrównać z nią dwa z trzech. Zwróciliście też uwagę na naklejkę, na której jest napisane, że nie można robić zdjęć tego egzemplarza i udostępniać informacji osobom postronnym? Tiaaa…

Według informacji, podawanych przez Ice universe, Samsung Galaxy S22 Ultra zaoferuje zestaw czterech aparatów na panelu tylnym o następujących parametrach:

  • 108 Mpix z usprawnioną wersją sensora Samsung ISOCELL HM3 (1/1,33″) z pikselami wielkości 0,8 µm, przysłoną f/1.8 i obiektywem o kącie widzenia 85°;
  • 12 Mpix z matrycą Sony (1/2,55″), pikselami wielkości 1,4 µm, f/2.2 i obiektywem o kącie widzenia 120°;
  • 10 Mpix z nowym sensorem Sony (1/3,52″), pikselami wielkości 1,12 µm, f/4.9 i obiektywem o kącie widzenia 11° (10x zoom);
  • 10 Mpix z nową matrycą Sony (1/3,52″), pikselami wielkości 1,12 µm, f/2.4 i obiektywem o kącie widzenia 36° (3x zoom).
smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra smartphone
Samsung Galaxy S22 Ultra (źródło: FRONTPAGETCH)

Według najnowszych informacji, produkcja smartfonów z serii Galaxy S22 rozpocznie się już w pierwszym tygodniu grudnia 2021 roku. Modele Galaxy S22 i Galaxy S22+ mają być dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, zielonej, różowo-złotej i białej. Galaxy S22 Ultra również trafi do sklepów w czterech odsłonach: czarnej, zielonej, ciemnoczerwonej i białej.

Wszystko wskazuje na to, że wbrew wcześniejszym doniesieniom, Samsung zaprezentuje serię Galaxy S22 dopiero w lutym 2022 roku, ponieważ w styczniu ma mieć premierę Samsung Galaxy S21 FE.