Prezes Samsunga zdradza, że los Galaxy Note 21 w 2021 roku jest bardzo niepewny

O przyszłości serii smartfonów Galaxy Note od Samsunga dyskutowano wielokrotnie w ciągu ostatnich miesięcy. Prezes firmy nawiązał do tego podczas niedawnego spotkania z inwestorami.

Reklama

Pandemia uderza w Samsunga

Samsung dba o wydawanie nowych modli smartfonów Galaxy Note od 2011 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza generacja udanego „Notatnika”. Jak w zegarku, rok po roku, mogliśmy oglądać rozwój tej serii, aż do roku 2020, w którym wybuchła pandemia wirusa SARS-Cov-2 i zniszczyła plany wielu producentów urządzeń elektronicznych. Niedostatki w podaży układów scalonych odbijają się falą na wielu branżach (nawet na motoryzacyjnej), zaś najwięcej znaków zapytania pojawia się nad siedzibami producentów smartfonów. Imają się oni wielu wybiegów, żeby minimalizować efekt gwałtownego wyhamowania rynku mobilnego.

Samsung jest jedną z firm, które sporo straciły w konsekwencji pandemii. Ponieważ dostęp do najmocniejszych chipsetów jest bardziej ograniczony, firma realizuje pomysły, o które byśmy jej nie podejrzewali jeszcze rok temu. Na przykład zdecydowano się na wprowadzenie obsługi rysika S Pen we flagowym Galaxy S21 Ultra 5G. W naturalny sposób wygenerowało to pytania na temat przyszłości serii Galaxy Note, której znakiem rozpoznawczym było właśnie pióro, chowane w obudowie smartfona.

To nie Galaxy Note, a Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Samsung może przenieść premierę Galaxy Note 21 na 2022 rok

Jak donosi ZDNet, 16 marca odbyło się spotkanie akcjonariuszy firmy Samsung Electronics. Jeden z prezesów firmy, DJ Koh, stwierdził, że „Wprowadzenie Galaxy Note w drugiej połowie roku może być trudne”. Co prawda nie ma tutaj żadnych wiążących deklaracji, ale przedstawiciel Samsunga ewidentnie przygotowuje inwestorów na sytuację, w której nowy Galaxy Note 21 nie pojawi się na rynku w spodziewanych terminach.

Galaxy Note to dla nas ważna kategoria produktów, którą od 10 lat kochają konsumenci na całym świecie. Doświadczenie płynące z użytkowania rysika S Pen to dziedzina, w której Samsung pracował ciężej niż ktokolwiek inny. Termin premiery następnej generacji może się różnić od zwyczajowo przyjętego schematu, ale chcemy być pewni, że dostarczymy konsumentom produkt, na którym się nie zawiodą.DJ Koch, prezes działu mobilnego Samsunga

Oprócz tego, na spotkaniu z akcjonariuszami DJ Koh wskazał, że Samsung w tym roku skupi się na poszerzaniu oferty smartfonów z modemami 5G ze średniej i niskiej półki. Dodatkowo, ma nadzieję zwiększyć produkcję urządzeń składanych. Galaxy Z Fold 3 pozostanie topowym przedstawicielem foldables, zaś następca Galaxy Z Flip będzie miał bardziej przystępną cenę, by przyciągnąć mniej zamożnych odbiorców.

Choć oczywiście nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że Samsung Galaxy Note 21 nie zadebiutuje tej jesieni, trzeba będzie powoli się na to przygotowywać. W kolejnych miesiącach sytuacja na pewno będzie się klarować, a w późniejszym czasie może nawet otrzymamy oficjalny komunikat od Samsunga.