Samsung Galaxy Note 20 (fot. Tabletowo)

Samsung oficjalnie potwierdził koniec serii Galaxy Note

Z pewnością były to jedne z najciekawszych smartfonów i to nie tylko w ofercie Samsunga, ale biorąc pod uwagę cały rynek. Niestety najwyższy czas pożegnać się z serią Galaxy Note.

Smartfony do zadań specjalnych

Pierwszy przedstawiciel linii Galaxy Note zadebiutował ponad 10 lat temu i szybko okazał się być urządzeniem przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów. Każdy jego następca kontynuował te wytyczne, często zdobywając bardzo wysokie oceny w recenzjach, a także uznanie wśród użytkowników.

Smartfony Samsunga z tej serii zawsze wyróżniał dołączony rysik. Owszem piórko mogliśmy spotkać również w modelach produkowanych przez konkurencję, ale żaden inny producent nie potrafił zapewnić mu aż tak wysokiej funkcjonalności. Do tego dochodził duży wyświetlacz i topowa specyfikacja. Jak najbardziej można powiedzieć, że smartfony Samsung Galaxy Note były pokazem możliwości inżynierów z Korei Południowej.

To już koniec

Już wcześniej mogliśmy spotkać się z rewelacjami na temat śmierci topowej linii Galaxy Note. Natomiast teraz informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez Samsunga. TM Roh, szef południowokoreańskiej firmy, ogłosił, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych linii smartfonów już nie istnieje.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra fot. Miłosz Starzewski
(fot. Miłosz Starzewski)

Nikt raczej nie powinien być zaskoczony powyższym stwierdzeniem. Jak przed chwilą wspomniałem, podejrzenia o uśmierceniu serii Galaxy Note pojawiały się już od dłuższego czasu. Ponadto ostatnie modele, czyli Note 20 i Note 20 Ultra, zostały zaprezentowane w 2020 roku i nie doczekały się prawdziwych następców.

Firma nie porzuciła ducha linii Galaxy Note

Oczywiście do oferty nie trafi już smartfon, który samą nazwą będzie zdradzał przynależność do opisywanej serii, ale należy mieć na uwadze, że Koreańczycy nie porzucili koncepcji topowego modelu z rysikiem S Pen.

Niedawno zaprezentowany Samsung Galaxy S22 Ultra jest pierwszym smartfonem z linii Galaxy S, który wyposażony jest w rysik. Patrząc na jego specyfikację i oferowane możliwości wyraźnie widać, że jest spadkobiercą wielu cech, które użytkownicy pokochali w Note’ach.

Fani S Pena nie muszą więc zostawać z jednym z modeli Galaxy Note 20 aż do definitywnego zakończenia wsparcia. Jeśli poszukują topowego smartfona, który zapewnia świetną obsługę rysika, mogą sięgnąć po Galaxy S22 Ultra. Nie powinni być zawiedzeni tym wyborem.