inteligentna sportowa opaska Samsung Galaxy Fit 3 smart band render
Samsung Galaxy Fit 3 (źródło: 91mobiles)

Nowa opaska Samsung Galaxy Fit 3 ma przed nami coraz mniej tajemnic

Samsung na długi czas odpuścił sobie inteligentne opaski. Ostatnia, Galaxy Fit 2, zadebiutowała we wrześniu 2020 roku, zatem minęły już trzy lata od jej premiery. Koreańczycy postanowili jednak odświeżyć tę kategorię produktową. Właśnie dowiedzieliśmy się więcej o Galaxy Fit 3.

Opaska Samsung Galaxy Fit 3 coraz mniej tajemnicza

O nowej opasce z serii Galaxy Fit mówi się już od jakiegoś czasu, a każde kolejne doniesienie na jej temat przynosi nowe informacje dotyczące designu i specyfikacji technicznej Galaxy Fit 3. Niedawno dowiedzieliśmy się, że będzie ona dostępna w trzech kolorach – czarnym, białym i różowym z dopasowanym kolorystycznie paskiem z tworzywa sztucznego.

Ponadto rendery Galaxy Fit 3 zdradziły, że opaska ma być znacznie większa niż Galaxy Fit 2 z uwagi na zastosowanie większego wyświetlacza. Użytkownicy prawdopodobnie przyjmą jednak tę zmianę pozytywnie, gdyż większy ekran ułatwi obsługę i być może zapewni większą funkcjonalność.

Do tej pory nie znaliśmy jednak parametrów technicznych Galaxy Fit 3, ale to się właśnie częściowo zmieniło, gdyż jeden z branżowych informatorów udostępnił informacje na temat specyfikacji nadchodzącej opaski. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że wyświetlacz w tym urządzeniu będzie miał przekątną 1,61 cala i dpi na poziomie 302 ppi.

Ponadto informator wspomina o obudowie z aluminium i wadze 21,39 gramów, a także o długim czasie pracy na pojedynczym ładowaniu, który ma według podawanych przez niego informacji sięgać 21 dni (aczkolwiek finalny jak zawsze będzie zależał od intensywności korzystania z opaski).

Kiedy premiera Galaxy Fit 3?

Jako że zbliża się premiera Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra, i wiemy coraz więcej o Galaxy Fit 3, logika podpowiada, że powinniśmy spodziewać się prezentacji nowej opaski podczas tej samej konferencji. Koreański serwis cm.asiae.co.kr informuje jednak, że Samsung planuje wprowadzić następcę Galaxy Fit 2 w pierwszej połowie 2024 roku, co nie wskazuje na debiut już na początku stycznia. Nawet sam producent powiedział, że „to mało prawdopodobne”.

Wspomniany serwis podaje też, że spodziewana cena Galaxy Fit 3 to ~100 tys. wonów, co jest równowartością ~310 złotych. Galaxy Fit 2 kosztował zaś na start 49500 wonów (w Polsce 209 złotych).