opaska Samsung Galaxy Fit 2 smart band
Samsung Galaxy Fit 2 (źródło: Samsung)

Znamy cenę opaski Galaxy Fit 2 w Polsce. Jest dużo tańsza od poprzednika!

Samsung zaprezentował opaskę Galaxy Fit 2 na początku września 2020 roku, lecz nie podał wówczas jej sugerowanej ceny. Teraz ją poznaliśmy i okazuje się, że nowy smart band południowokoreańskiego producenta jest znacznie tańszy od swojego poprzednika, tj. Galaxy Fit!

Reklama

Cena Galaxy Fit 2 w Polsce

Samsung nie zwykł podawać cen nowych urządzeń w momencie ich oficjalnej prezentacji (od reguły tej są nieliczne wyjątki), dlatego nie zdziwiło nas, że nie dowiedzieliśmy się, jaka będzie cena Galaxy Fit 2 w Polsce.

Jako że w interesującej nas branży ciągle wiele się dzieje, zdążyliśmy już zapomnieć o premierze nowej opaski Samsunga. Czujne oko naszego Czytelnika zauważyło ją jednak w ofercie jednego z popularnych sklepów z elektroniką, który jest oficjalnym partnerem południowokoreańskiego producenta.

opaska Samsung Galaxy Fit 2 smart band
źródło: Samsung

Przy Galaxy Fit 2 widnieje cena 209 złotych i jest ona OGROMNYM zaskoczeniem, ponieważ w momencie premiery Kasia napisała, że nie spodziewa się, aby nowa opaska miała być tańsza od poprzednika, który aktualnie kosztuje 399 złotych.

Samsung zrobił więc nam i wszystkim klientom bardzo miłą niespodzianką. Galaxy Fit 2 stanie bowiem w szranki z Xiaomi Mi Band 5, który jest tylko o 30 złotych tańszy. Wielu użytkowników smartfonów południowokoreańskiej marki może zatem sięgnąć po opaskę sygnowaną jej logo.

Co oferuje opaska Samsung Galaxy Fit 2?

Smart band dostępny jest w dwóch kolorach: z czarnym i czerwonym paskiem. Urządzenie ma dotykowy, kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 126×294 pikseli, na którym można ustawić jedną z ponad 70 dostępnych tarczy (do pobrania przez aplikację Galaxy Wearable).

Galaxy Fit 2 ma grubość 11,1 mm, a obudowa zapewnia wodoodporność na poziomie 5 ATM do głębokości 50 metrów. Z kolei wbudowany akumulator ma wystarczyć na do 15 dni typowego użytkowania lub nawet do 21 przy bardziej ograniczonym.

opaska Samsung Galaxy Fit 2 smart band
źródło: Samsung

Opaska automatycznie potrafi wykryć pięć różnych treningów (bieganie, chodzenie, trening dynamiczny, ćwiczenia na orbitreku i maszynie do wiosłowania), a do tego może też przypominać o konieczności regularnego mycia rąk.

Galaxy Fit 2 potrafi również monitorować sen (wraz z podziałem na poszczególne fazy) oraz poziom stresu. Jeśli wykryje, że ten ostatni jest zbyt wysoki, pomoże się zrelaksować za pomocą ćwiczeń oddechowych.

Użytkownicy, po sparowaniu opaski ze smartfonem, dostaną do dyspozycji również dodatkowe udogodnienia, takie jak funkcja sterowania muzyką oraz odczytywanie powiadomień na jej ekranie i możliwość odpowiedzenia na nie za pomocą szybkiej odpowiedzi.

Dzięki Maciej za cynk!