opaska Samsung Galaxy Fit e
opaska Samsung Galaxy Fit e (fot. Samsung)

Już można kupić w Polsce opaski Galaxy Fit i Galaxy Fit e

Samsung zaprezentował opaski Galaxy Fit i Galaxy Fit e tego samego dnia, co Galaxy Fold, smartfony z serii Galaxy S10, smartwatch Galaxy Active i słuchawki Galaxy Buds, jednak dopiero teraz wprowadził je do sprzedaży w Polsce (jako ostatnie z ww. urządzeń). Szczególnie wersja z literką „e” może cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród klientów już korzystających ze sprzętów południowokoreańskiego koncernu.

Samsung Galaxy Fit e – specyfikacja, cena

Opaskę wyposażono w monochromatyczny wyświetlacz PMOLED o przekątnej 0,74 cala i rozdzielczości 128×64 piksele. Galaxy Fit e zasila akumulator o pojemności 70 mAh, który według deklaracji producenta ma wystarczyć na średnio 6-7 dni normalnego użytkowania. Urządzenie ma wymiary 40,2×16 mm, waży 15 gramów i jest odporne na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM, a do tego spełnia wojskowe wymogi w zakresie wytrzymałości.

Na pokładzie Galaxy Fit e znajdują się też akcelerometr i pulsometr oraz moduł Bluetooth 5.0. Całość działa pod kontrolą systemu FreeRTOS. Jeśli zaś chodzi o funkcje opaski, to do dyspozycji użytkownika oddane zostaną automatyczne śledzenie treningów z rozpoznawaniem trzech rodzajów aktywności fizycznej (chodzenie, bieganie i trening dynamiczny) oraz przekazywanie powiadomień o przychodzących połączeniach, SMS-ach i nowych zdarzeniach w aplikacjach na sparowanym smartfonie. Nie zabrakło też funkcji monitorowania snu.

Samsung Galaxy Fit e dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i żółtej. Cenę opaski ustalono na 169 złotych.

Samsung Galaxy Fit – specyfikacja, cena

Tutaj zastosowano z kolei kolorowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala i rozdzielczości 240×120 pikseli oraz baterię o pojemności 120 mAh, która ma wystarczyć na średnio 7-8 dni typowego użytkowania. Na pokładzie znajdują się też akcelerometr, żyroskop, pulsometr i moduł Bluetooth 5.0. Całość ma wymiary 45,1×18,3 mm i waży 23 gramy oraz jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM.

Samsung Galaxy Fit oferuje nieco więcej funkcji niż wersja z literką „e”. Po pierwsze, opcję natychmiastowej odpowiedzi na przychodzące SMS-y za pomocą wstępnie zredagowanych wiadomości. Po drugie, synchronizuje się z trybem Nie przeszkadzać na sparowanym smartfonie. Po trzecie, sugeruje użycie zegara w ramach roamingu, gdy użytkownik znajduje się w innej strefie czasowej.

Samsung Galaxy Fit rozpoznaje też sześć typów treningów. Do tego właściciel opaski będzie mógł wybrać i spersonalizować do 10 preferowanych aktywności spośród ponad 90 rodzajów ćwiczeń dostępnych w aplikacji Samsung Health.

A kiedy Samsung Galaxy Fit wykryje, że tętno użytkownika jest zbyt wysokie (przekroczy ustalony poziom), natychmiast go o tym poinformuje. W sytuacjach stresowych zaproponuje mu zaś ćwiczenia oddechowe, aby się odprężył. Oczywiście także i tutaj nie zabrakło opcji monitorowania snu.

Samsung Galaxy Fit dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Cenę opaski ustalono na 419 złotych.

Źródło: Samsung, Samsung