smartfon Samsung Galaxy A34 smartphone
Samsung Galaxy A34 (źródło: Giznext)

Wygląd Samsunga Galaxy A34 bez tajemnic. Gdzieś już to widziałem

Wielkimi krokami zbliża się koniec 2022 roku, a wraz z nim prawdopodobna prezentacja serii Galaxy S23 Samsunga. W międzyczasie na powierzchnię wypływają również informacje o budżetowych, lecz nie mniej ciekawych smartfonach koreańskiego giganta technologicznego. Dziś w sieci pojawiły się grafiki oraz przewidywana specyfikacja Samsunga Galaxy A34.

Samsung zasypie nas podobnymi urządzeniami

Choć podczas wyboru smartfona większość klientów zwraca uwagę przede wszystkim na specyfikację, to wcale nie mniejszą rolę odgrywa wygląd. Samsung przyzwyczaił swoich klientów do bardzo charakterystycznej estetyki zależnej od tego, czy urządzenie jest flagowcem, czy bardziej budżetowym modelem. Teraz jednak zdaje się propagować jeden, wspólny wygląd.

Przez ostatnie kilka miesięcy wyciekły rendery aż trzech smartfonów, które wyglądają na nich niezwykle podobnie do siebie. Różnice są głównie marginalne, takie jak inne umiejscowienie diody LED na pleckach czy osadzenie kamerki selfie we wcięciu zamiast w otworze. Poza tymi detalami, modele takie jak Galaxy S23, Galaxy A14 i Galaxy A54 5G mają wyglądać jak bracia bliźniacy.

Estetyka ta jest wyraźnie wzorowana na Galaxy S22 Ultra, który nie ma żadnej wyspy na aparaty, a zamiast tego każde „oczko” jest niezależne i wystaje z płaskich plecków. Nie jest też tak, że to wszystko to jedynie domysły na podstawie przecieków. Samsung już teraz ma w ofercie smartfon Galaxy A04s, który mocno przypomina wszystkie wymienione przeze mnie wcześniej urządzenia.

Galaxy A34 to kolejny przedstawiciel tej grupy

Dzięki serwisowi Giznext poznaliśmy rzekomy wygląd nadchodzącego Samsunga Galaxy A34, który także pod tym względem ma wiele wspólnych elementów ze wspomnianymi w tym artykule smartfonami.

smartfon Samsung Galaxy A34 smartphone
Samsung Galaxy A34 (źródło: Giznext)

Czy to dobrze, że koreański hegemon technologiczny stawia na jednolitą estetykę, niezależnie od serii smartfonów? Moim zdaniem tak, ale w pewnym momencie zacznie się to po prostu nudzić. Ileż można przecież patrzeć na modele, które na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od reszty?

Samsung Galaxy A34 – specyfikacja techniczna

Poza renderami, infromacje wskazują również o przewidywanej specyfikacji nadchodzącego smartfona, choć dane te są niekompletne. Nie wiadomo chociażby jaki procesor będzie sercem tego urządzenia, ani jakiej pojemności będzie akumulator.

Ekran ma być natomiast wykonany w technologii sAMOLED i ma zyskać przekątną 6,5 cala. W wycięciu U-kształtnym zostanie osadzona kamerka do selfie, jednak nie są znane jej dokładne osiągi.

Podobnie jest z aparatami na pleckach. Dzięki renderom wiadomo, że będą one tam trzy (rzecz jasna jeśli przeciek okaże się być prawdą), ale nie mamy pojęcia o ich matrycach, ani profilu działania.

Źródło przecieku sugeruje ponadto, że klienci mogą spodziewać się obecności złącza słuchawkowego audio jack 3,5 mm. Wymiary urządzenia mają z kolei wynieść 161,3 x 77,7 x 8,2 mm. Nie jest jasne, czy będzie to smartfon z obsługą 5G, aczkolwiek poprzednie generacje serii ją miały, więc podobnie będzie pewnie i w tym przypadku.

Przewidywana premiera i cena

Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat daty premiery Samsunga Galaxy A34, natomiast raczej nie ma co się spodziewać jego premiery jeszcze w 2022. Najpewniej smartfon ten trafi na półki sklepowe dopiero w przyszłym roku.

Cena również jest tajemnicą. Pamiętamy jednak, że seria Galaxy A3x jest tą bardziej budżetową, gdyż Galaxy A32 5G kosztował 1249 złotych, a Galaxy A33 5G około 1749 złotych (choć ta szybko spadła u dystrybutorów). Spodziewać można się więc kwoty w podobnym przedziale w przypadku Galaxy A34.