(źródło: Apple)

realme kopiuje Dynamic Island z iPhone 14 Pro

realme wkrótce może zaprezentować swoje najnowsze dzieło, czyli smartfona z Androidem oferującego funkcję skopiowaną z iPhone 14 Pro. Mowa o rozwiązaniu zwanym Dynamic Island. Chińczycy interesowali się tym rozwiązaniem już w zeszłym roku.

realme marzy o Dynamic Island już jakiś czas

Dynamic Island to rozwiązanie, które pojawiło się w najnowszej serii iPhone’ów. Zastępuje ono notcha, który był do tej pory rozpoznawalnym elementem w smartfonach Apple, łącząc dwa otwory w ekranie. Dynamiczna wyspa nie tylko oferuje nowoczesny wygląd, ale również umożliwia wyświetlanie dodatkowych informacji, takich jak powiadomienia czy dane dotyczące bieżącej rozmowy telefonicznej.

iPhone 14 Pro Dynamic Island
Dynamic Island w Iphone 14 Pro (fot. Apple)

Marka realme niedługo po wprowadzeniu nowej serii urządzeń Apple (we wrześniu zeszłego roku) zorganizowała konkurs dla swoich fanów, by zaangażować ich w proces tworzenia nowych rozwiązań. Firma prosiła swoją społeczność o pomoc w stworzeniu projektu funkcji, która działałaby tak jak Dynamic Island, wprowadzone przez Apple w najnowszych modelach iPhone’ów.

To nie pierwsze takie rozwiązanie

W sieci pojawiają się informacje mówiące o tym, że realme zrealizowało swój plan i niedługo może zaprezentować swojego smartfona z Dynamic Island.

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to pierwsze urządzenie z Androidem, które będzie oferować funkcję podobną do tej znanej z nowych iPhone’ów. Takie rozwiązanie wprowadziło już jakiś czas temu Xiaomi w modelu Civi 2, który w Europie ma pojawić się jako Xiaomi 13 Lite. Portal smartprix udostępnił zdjęcie przedstawiające wygląd Dynamic Island, rozwijanego przez realme.

Realme dynamic island
Dynamic Island w smartfonie realme (źródło: smartprix)

Na grafice można zauważyć, że dynamiczna wyspa na telefonie realme jest większa i szersza niż ta, którą można znaleźć w iPhone’ach. Jednakże jej funkcje wydają się być bardzo podobne, ponieważ na zdjęciu widoczna jest informacja o ładowaniu SuperVOOC. Portal sugeruje, że dynamiczna wyspa na urządzeniu z Androidem umożliwi użytkownikom także dostęp do ostatnio zamkniętych aplikacji lub aplikacji muzycznych.

Nie poznaliśmy żadnych innych szczegółów dotyczących choćby nazwy modelu smartfona, ani też daty jego premiery. Możliwe jednak, że chińska marka przedstawi swojego smartfona oferującego Dynamic Island już niedługo, ponieważ zbliża się MWC, który rozpoczyna się już 27 lutego.

Czy dynamiczna wyspa stanie się nowym standardem w smartfonach z Androidem? Ciężko to przewidzieć, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że producenci (szczególnie ci chińscy) bardzo lubią podążać za trendami wyznaczanymi przez Apple.