Hogwarts Legacy - grafika promocyjna
Hogwarts Legacy - grafika promocyjna

Marzec pod znakiem PlayStation

Sony podobno ma bardzo ambitne plany na ten miesiąc. Kolejna odsłona State of Play może odbyć się nawet jeszcze w tym tygodniu. Podczas prezentacji powinniśmy poznać szczegóły wielu gier PlayStation, w tym God of War: Ragnarok i Ghostwire: Tokyo.

Rosnąca biblioteka PlayStation

Niedługo po swojej premierze PlayStation 5 miało spore problemy nie tylko z dostępnością konsol, ale również z biblioteką gier. Ulepszenia do next-genowej wersji przychodziły bardzo powoli i wielu graczy przez długie miesiące nie widziało sensu w kupowaniu nowej konsoli.

Sony PlayStation State of Play

W oczach niektórych fanów sytuacja zmieniła się stosunkowo niedawno. Dopiero w ostatnich tygodniach Sony nabrało tempa i zaczęło rzucać jednym argumentem za drugim. Wyszło Horizon Forbidden West i Gran Turismo 7. Jeszcze lepiej prezentuje się przyszłość. Poznaliśmy szczegóły PlayStation VR2, w tym roku ma zadebiutować God of War: Ragnarok, a na horyzoncie jest jeszcze kilka bardziej tajemniczych projektów, jak chociażby Spartacus.

State of Play jeszcze w marcu?

Według najnowszego raportu Game Reactora, PlayStation może zorganizować kolejną odsłonę State of Play jeszcze w tym tygodniu. Sony podobno od dłuższego czasu planowało transmisję dla swoich fanów. Teraz wydarzenie może jednak zostać przesunięte ze względu na wojnę w Ukrainie. Deweloperzy mieli poprosić PlayStation Studios o opóźnienie State of Play, żeby nie zabierać uwagi od wydarzeń na wschodzie.

Prośby twórców miały poskutkować odłożeniem transmisji o tydzień lub dwa. Może więc ona nie odbyć się w kolejnych dniach, zgodnie z oryginalnym planem, a jej oficjalną zapowiedź dostaniemy dopiero w przyszłym tygodniu. Wciąż oznacza to jednak, że jeszcze w marcu powinniśmy spodziewać się nowego State of Play.

Niedługo po wspomnianym raporcie zaczęły się dywagacje, które pozwalają zdać sobie sprawę, jak ciekawe plany ma PlayStation na ten i może nawet przyszły rok. Większość graczy czeka oczywiście na informacje dotyczące God of War Ragnarok. Czekamy jednak również na Forspoken, produkcję nowego studia Square Enix oraz GhostWire: Tokyo, które ma zadebiutować pod koniec marca. Biblioteka PlayStation 5 będzie niedługo jeszcze ciekawsza.

State of Play byłoby też idealnym momentem na wyjście z cienia Hogwarts Legacy. CEO WarnerMedia zapewniał niedawno, że gra ma się dobrze i pojawi się jeszcze w tym roku. Czas najwyższy, żebyśmy dostali jakiś gameplay trailer.