Hogwarts Legacy opóźnione data premiery 2022

CEO WarnerMedia potwierdza – Hogwarts Legacy i Gotham Knights wyjdą w tym roku

Opóźnienia najwyraźniej wreszcie dobiegną końca. Głos w sprawie premier Hogwarts Legacy oraz Gotham Knights zabrało wreszcie WarnerMedia. Mimo plotek o przesuniętych premierach krążących wokół obu gier, mają one ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

Reklama

Burzliwa historia Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to bez wątpienia jeden z ciekawszych pomysłów ostatnich lat. Wszyscy gracze od lat wiedzą doskonale, że w uniwersum Harry’ego Pottera leży ogromny potencjał. Książkami i filmami stworzono bogaty, kolorowy świat, który aż prosi się o adaptację.

Hogwarts Legacy

Ktoś wreszcie postanowił to wykorzystać. Chociaż Hogwarts Legacy nie jest adaptacją żadnej z książek, twórcy garściami czerpią z uniwersum Harry’ego Pottera. Tworzą RPG z otwartym światem, którego akcja toczy się w XIX wieku. Główny bohater jest studentem Hogwartu trzymającym w ręku sekrety zdolne zburzyć cały świat magii. Staniemy przed wyborem obrony tych sekretów lub zboczenia na mroczną ścieżkę.

Hogwarts Legacy zapowiedziano oficjalnie we wrześniu 2020 roku i od tego czasu gra zaliczyła już jedno opóźnienie. Na początku zeszłego roku premierę przesunięto na rok 2022, a ostatnio głośno mówiło się o tym, że gra zostanie przesunięta jeszcze raz. Teraz prosto z WarnerMedia nadchodzą jednak bardzo sprzeczne z ostatnimi plotkami doniesienia.

CEO WarnerMedia zapowiada nadchodzącą premierę

Jason Kilar, CEO WarnerMedia, na swoim Twitterze opublikował wczoraj bardzo długi wątek opisujący plany jego firmy na ten rok. Znajdują się tam zapowiedzi licznych seriali i filmów oraz ogólna strategia WarnerMedia. W serii tweetów Kilar podsumowuje również zeszły rok, chwali się finansowymi osiągnięciami i zdradza statystyki stojące za HBO Max, które już nie długo ma pojawić się w Polsce.

Nas oczywiście najbardziej w tym wątku interesują gry. Jeden z postów mówi o kontynuowaniu bicia rekordów również w tym roku. HBO zawita więc do kolejnych krajów, zadebiutuje CNN+, a WarnerMedia dostarczy graczom produkcje, których wyczekują od dłuższego czasu. Właśnie w tym momencie treść posta wzbogaciły grafiki z Hogwarts Legacy i Gotham Knights.

Możemy śmiało założyć, że Jason Kilar ma dużo bardziej sprawdzone informacje na temat gier WarnerMedia, niż jakikolwiek insider. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Hogwarts Legacy faktycznie wyjdzie w tym roku, powinniśmy wreszcie zacząć poznawać szczegóły tej gry. W pomyśle drzemie duży potencjał, a opis na oficjalnej stronie brzmi interesująco, choć nie wiemy nic poza tym.

Sprawdzić może się w tym temacie inna plotka. Niedawno mówiło się, że Hogwarts Legacy będzie miało swój segment podczas konferencji State of Play w lutym. Skoro premiera dalej ma nastąpić w tym roku, może deweloperzy będą gotowi pokazać nam jakieś konkrety w następnym miesiącu.