Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy może zadebiutować już we wrześniu

Sprzeczne informacje docierają do nas w kwestii Hogwarts Legacy. Jeszcze niedawno mówiło się o tym, że gra zaliczy kolejne opóźnienie. Najnowsze plotki sugerują jednak premierę już we wrześniu tego roku.

Reklama

Hogwarts Legacy z premierą we wrześniu?

Hogwarts Legacy temat opóźnień nie jest obcy. Pierwszą obsuwę gra zaliczyła w zeszłym roku, kiedy poinformowano, że premiera nastąpi dopiero w 2022 roku. Niedawno po mediach społecznościowych zaczęły krążyć plotki o kolejnym opóźnieniu. Dochodziły do nas informacje o problemach z produkcją i premierą dopiero na 2023 rok.

Hogwarts Legacy opóźnione data premiery 2022

Plotki zdementował pod koniec stycznia CEO WarnerMedia. Hogwarts Legacy znalazło się wśród planów jego firmy na bieżący rok. Osoba trzymająca pieczę nad wydawcą jasno dała do zrozumienia, że jeszcze w tym roku trafi w nasze ręce RPG w świecie Harry’ego Pottera.

W weekend PCGamesN zauważyło, że premierę książki The Art and Making of Hogwarts Legacy wyznaczono na 6 września. Będzie ona przedstawiała historię gry i tłumaczyła, jak doszło do jej powstania. Premiera tego typu publikacji bez wydanej pełnej wersji gry nie miałaby raczej większego sensu. Pojawiły się więc spekulacje, że w okolicach września możemy dostać również długo wyczekiwane RPG.

Bardzo mało informacji o grze

Wrześniową premierę zdają się potwierdzać wcześniejsze doniesienia, że nową produkcję Avalanche dostaniemy dopiero po premierze filmu Fantastic Beasts 3, który w kinach pojawi się co najmniej w kwietniu. Nawet jeżeli deweloperom uda się skończyć grę do września, na horyzoncie jest jeszcze kilka dodatkowych problemów.

Największym z nich jest fakt, że nie wiemy praktycznie nic o Hogwarts Legacy. Na oficjalnej stronie gry od zapowiedzi widnieje ten sam zwiastun, a pod nim krótki opis fabuły. Ostatni raz oficjalnie o grze słyszeliśmy we wrześniu zeszłego roku, kiedy twórcy… obiecali podzielić się nowym informacjami w 2022 roku.

Od tego czasu minęły już prawie dwa miesiące i dalej nie dostaliśmy żadnych szczegółów. Jeżeli Hogwarts Legacy ma faktycznie zadebiutować we wrześniu, niedługo muszą ruszyć jakieś działania marketingowe. Wielu graczy ekscytuje sam fakt nowej gry w świecie Harry’ego Pottera, ale jest też sporo rzeczy, które mogą ich zniechęcić.