smartfon Huawei nova 9 SE smartphone
Huawei nova 9 SE (źródło: Huawei)

Huawei zapowiedział nowy smartfon. Jeszcze takiego nie ma w swojej ofercie

Huawei wprowadza na rynek niewiele nowych smartfonów – z wiadomych względów. Producent postarał się jednak, żeby nowy model był wyjątkowy – takiego urządzenia firma wciąż bowiem nie ma w swojej ofercie, mimo że jest obecna w tym segmencie od wielu lat.

Wkrótce premiera nowego smartfona Huawei nova 9 SE

Już w najbliższy piątek, 11 marca 2022 roku, w Malezji zadebiutuje model Huawei nova 9 SE, który będzie mógł poszczycić się aparatem o rozdzielczości 108 Mpix. Na rynku jest już wiele smartfonów z taką matrycą, lecz nie w ofercie tego producenta – ten będzie pierwszym (i być może nie ostatnim, ale to dopiero czas pokaże).

Z udostępnionych przez producenta informacji wynika, że smartfon będzie domyślnie korzystał z technologii łączenia pikseli, która poprawia jakość zdjęć szczególnie w sytuacjach, gdy jest mniej światła, ale użytkownicy dostaną do dyspozycji tryb, umożliwiający wykonywanie fotografii w pełnej rozdzielczości 108 Mpix.

Ponadto producent podkreśla, że ramki wokół wyświetlacza w tym smartfonie mają szerokość zaledwie 1,05 mm (oprócz dolnej, która jest zauważalnie grubsza). Według nieoficjalnych informacji, Huawei nova 9 SE zaoferuje ekran LCD o przekątnej 6,78 cala i rozdzielczości Full HD+ 2388×1080 pikseli z otworem, w którym znajdzie się 16 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo.

W tym miejscu warto dodać, że model ten umożliwi rejestrowanie materiałów w tym samym czasie zarówno przednim, jak i tylnym aparatem. Na na tyle, oprócz głównego o rozdzielczości 108 Mpix, znajdą się jeszcze trzy – 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym i dwa po 2 Mpix każdy (jeden do zdjęć makro i drugi do pomiaru głębi w trybie portretowym).

Producent oficjalnie również zapowiedział, że Huawei nova 9 SE ma wspierać superszybkie ładowanie przewodowe o mocy 66 W przez port USB-C. Akumulator będzie z kolei miał pojemność 4000 mAh. Urządzenie po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 11 z najnowszym interfejsem EMUI 12.

Ponadto dzięki nieoficjalnym doniesieniom wiemy, że na pokładzie Huawei nova 9 SE znajdą się również procesor Qualcomm Snapdragon 665 2,4 GHz oraz 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, a także moduł NFC i czytnik linii papilarnych (na bocznej krawędzi).

Mówi się, że Huawei nova 9 SE trafi do sprzedaży w Europie, ale nie wiadomo, kiedy. Nie ma też informacji na temat tego, ile smartfon będzie kosztował na Starym Kontynencie.