(fot. Orange)

Posadź las razem z Orange Flex. Jak? Wystarczy, że przekażesz swoje gigabajty

Pomarańczowy operator przygotował naprawdę świetną akcję. Użytkownicy Orange Flex mogą bowiem przekazać swoje gigabajty, które pomogą w zasadzeniu lasu.

Wykorzystaj gigabajty w słusznym celu

Jak przeczytamy na oficjalnym blogu, Orange Flex zaprasza swoich użytkowników do wspólnej akcji sadzenia lasu na zawsze – dla nas i dla przyszłych pokoleń. Celem całego przedsięwzięcia jest zebranie 300 tys. gigabajtów, a dokładniej kwoty pieniędzy, która pozwoli na zasadzenie 10000 metrów kwadratowych lasu.

Inicjatywę wspiera Fundacja Las na Zawsze, która od kilku lat zajmuje się tworzeniem lasów. Nowy las ma powstać w miejscowości Męcikał na Kaszubach, czyli miejscu, gdzie w 2017 roku huragan zniszczył okoliczne tereny leśne.

Orange Flex
Orange Flex – akcja sadzenia lasu (fot. Tabletowo.pl)

Młode drzewa, które zostaną zasadzone w bioróżnorodnym i zarządzanym przez naturę lesie, mają ciągu roku pochłonąć nawet 7 ton CO2. Warto zaznaczyć, że las nie zostanie w przyszłości wycięty, a ziemia, na której urośnie, nie będzie mogła być sprzedana. To powinno dodatkowo zmotywować wszystkich użytkowników, którym zależy na dobru naszej planety.

Jak przed chwilą wspomniałem, posadzony las będzie bioróżnorodny, czyli taki, w którym pojawią się różne gatunki drzew i krzewów liściastych, oczywiście typowe dla polskich warunków. Znajdą się w nim dęby, lipy, graby, topole, wiązy, a także krzewy.

Akcja podzielona jest na 4 etapy, a każdy z nich oznacza osiągniecie określonej liczby przekazanych gigabajtów. Postęp będzie mógł śledzić każdy użytkownik Orange Flex z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Inicjatywa potrwa do momentu, w którym zostanie osiągnięty cel, zatem nie ma żadnego deadline’u. Nie zwlekajcie jednak z przekazaniem swoich gigbajtów, a jeśli możecie i chcecie – róbcie to regularnie.

Jak wziąć udział w akcji sadzenia lasu?

Po pierwsze, należy posiadać najnowszą wersję aplikacji Orange Flex. Po drugie, cały proces przekazywania gigabajtów odbywa się z poziomu aplikacji i sprowadza do wykonania tylko kilku tapnięć w ekran smartfona.

Po uruchomieniu aplikacji Orange Flex, na głównym ekranie powinien pojawić się przycisk „Przekaż GB”, oznaczony zieloną ikoną. Należy na niego kliknąć i następnie z listy wybrać pozycję „EKO GB”, znajdującą się samej górze. Na kolejnym ekranie pozostaje wybrać opcję „Wyślij EKO GB” i wybrać liczbę gigabajtów z naszego planu, które przekażemy na akcję. To już wszystko.

Aktualizacja

Orange poinformował, że zakończyła się pierwsza edycja EKO GB. Użytkownicy Orange Flex przekazali 300 000 GB. Dzięki przesłanym gigabajtom, Orange już w kwietniu zasadzi 10000 metrów kwadratowych lasu. Brawo!