(fot. Orange)

Posadź las razem z Orange Flex. Jak? Wystarczy, że przekażesz swoje gigabajty

Pomarańczowy operator przygotował naprawdę świetną akcję. Użytkownicy Orange Flex mogą bowiem przekazać swoje gigabajty, które pomogą w zasadzeniu lasu.

Wykorzystaj gigabajty w słusznym celu

Jak przeczytamy na oficjalnym blogu, Orange Flex zaprasza swoich użytkowników do wspólnej akcji sadzenia lasu na zawsze – dla nas i dla przyszłych pokoleń. Celem całego przedsięwzięcia jest zebranie 300 tys. gigabajtów, a dokładniej kwoty pieniędzy, która pozwoli na zasadzenie 10000 metrów kwadratowych lasu.

Inicjatywę wspiera Fundacja Las na Zawsze, która od kilku lat zajmuje się tworzeniem lasów. Nowy las ma powstać w miejscowości Męcikał na Kaszubach, czyli miejscu, gdzie w 2017 roku huragan zniszczył okoliczne tereny leśne.

Orange Flex
Orange Flex – akcja sadzenia lasu (fot. Tabletowo.pl)

Młode drzewa, które zostaną zasadzone w bioróżnorodnym i zarządzanym przez naturę lesie, mają ciągu roku pochłonąć nawet 7 ton CO2. Warto zaznaczyć, że las nie zostanie w przyszłości wycięty, a ziemia, na której urośnie, nie będzie mogła być sprzedana. To powinno dodatkowo zmotywować wszystkich użytkowników, którym zależy na dobru naszej planety.

Jak przed chwilą wspomniałem, posadzony las będzie bioróżnorodny, czyli taki, w którym pojawią się różne gatunki drzew i krzewów liściastych, oczywiście typowe dla polskich warunków. Znajdą się w nim dęby, lipy, graby, topole, wiązy, a także krzewy.

Akcja podzielona jest na 4 etapy, a każdy z nich oznacza osiągniecie określonej liczby przekazanych gigabajtów. Postęp będzie mógł śledzić każdy użytkownik Orange Flex z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Inicjatywa potrwa do momentu, w którym zostanie osiągnięty cel, zatem nie ma żadnego deadline’u. Nie zwlekajcie jednak z przekazaniem swoich gigbajtów, a jeśli możecie i chcecie – róbcie to regularnie.

Jak wziąć udział w akcji sadzenia lasu?

Po pierwsze, należy posiadać najnowszą wersję aplikacji Orange Flex. Po drugie, cały proces przekazywania gigabajtów odbywa się z poziomu aplikacji i sprowadza do wykonania tylko kilku tapnięć w ekran smartfona.

Po uruchomieniu aplikacji Orange Flex, na głównym ekranie powinien pojawić się przycisk „Przekaż GB”, oznaczony zieloną ikoną. Należy na niego kliknąć i następnie z listy wybrać pozycję „EKO GB”, znajdującą się samej górze. Na kolejnym ekranie pozostaje wybrać opcję „Wyślij EKO GB” i wybrać liczbę gigabajtów z naszego planu, które przekażemy na akcję. To już wszystko.