smartfon OnePlus 9 Pro smartphone
OnePlus 9 Pro (źródło: @OnLeaks)

OnePlus 9 Pro wygląda olśniewająco, ale trochę jak Samsung

Kilka dni temu do sieci wyciekły materiały, które ujawniły design OnePlus 9. Teraz z kolei mamy okazję zobaczyć model OnePlus 9 Pro na wysokiej jakości grafikach. Mały spoiler: smartfon wygląda zdecydowanie bardziej spektakularnie niż wersja podstawowa, aczkolwiek jednocześnie trochę (za bardzo) przypomina flagowce Samsunga.

Premiera serii OnePlus 9 coraz bliżej

Zanim przejdziemy do omówienia designu tego smartfona, należy zaznaczyć, że – jak informuje ich autor, Steve Hemmerstoffer (a.k.a. @OnLeaks) – producent wciąż może wprowadzić zmiany w jego projekcie, gdyż nadal jest on na etapie rozwojowym i nie został jeszcze ukończony.

Mimo wszystko raczej wątpliwe, aby OnePlus zdecydował się na drastyczne zmiany, ponieważ ma na to już niewiele czasu – mówi się bowiem, że smartfony z serii OnePlus 9 zadebiutują w marcu 2021 roku, czyli znacznie wcześniej niż poprzednie generacje (a @OnLeaks potwierdza te doniesienia).

Tak będzie wyglądał OnePlus 9 Pro

Skoro wstęp mamy już za sobą, czas przejść do konkretów. Jak podaje Steve Hemmerstoffer, OnePlus 9 Pro zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, który będzie zachodzić na obie krawędzie smartfona, a do tego w jego lewym górnym rogu znajdzie się okrągły otwór na aparat do selfie i rozmów wideo.

Jeszcze nie są znane dokładne parametry wyświetlacza w OnePlus 9 Pro, ale w przeszłości mówiło się, że przynajmniej ten model może zaoferować funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością nawet 144 Hz.

smartfon OnePlus 9 Pro smartphone
źródło: @OnLeaks

Udostępnione przez @OnLeaks rendery pokazują też, że aparat główny w OnePlus 9 Pro zostanie zlokalizowany w lewym górnym rogu na prostokątnej wyspie, podobnie jak w modelu OnePlus 8T.

Na pierwszy rzut oka mogą nasunąć się skojarzenia z tegorocznymi flagowcami Samsunga, a szczególnie Galaxy S20 Ultra i Galaxy Note 20 Ultra, jednak w przeciwieństwie do nich, dwa otwory na aparaty są zdecydowanie większe, podczas gdy pozostałe dwa wręcz mikroskopijne.

smartfon OnePlus 9 Pro smartphone
źródło: @OnLeaks

Na renderach widać również port USB-C, natomiast ani śladu 3,5 mm złącza słuchawkowego, co jednak nie jest niespodzianką. Nieoficjalnie mówi się też o obsłudze ładowania przewodowego o mocy 65 W i indukcyjnego 40 W (tył ma pokrywać szkło) oraz pyło- i wodoszczelnej obudowie z certyfikatem IP68.

Ponadto OnePlus 9 Pro ma zaoferować także procesor Qualcomm Snapdragon 875 z modemem 5G, moduł NFC, głośniki stereo i Dual SIM. Urządzenie po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Android 11 z najnowszym wydaniem interfejsu OxygenOS 11.

smartfon OnePlus 9 Pro smartphone
źródło: @OnLeaks

Te artykuły mogą Cię zainteresować: