OnePlus logo

Tak ma wyglądać OnePlus 9. Nie poznacie, że to smartfon tej marki

Smartfony z serii OnePlus 9 mają zadebiutować już za cztery miesiące, więc nie dziwi, że szybko pojawiają się kolejne doniesienia na ich temat. Teraz dowiadujemy się, jak będzie wyglądać jeden z modeli. Na pierwszy rzut oka aż trudno uwierzyć, że to smartfon tej marki.

Właściwie tylko dwa pierwsze (flagowe) smartfony OnePlusa były do siebie podobne. Kolejne generacje zaskakiwały swoim designem, co zdecydowanie należy zaliczyć na plus, ponieważ większość producentów decyduje się na znaczące zmiany dopiero w dłuższej perspektywie czasu.

Tak ma wyglądać OnePlus 9

OnePlus 9 przyniesie kolejny powiew świeżości, ponieważ nie będzie podobny do żadnego smartfona tej marki. Dzięki serwisowi 91mobiles możemy zobaczyć, jak (mniej więcej) ma wyglądać ten model.

smartfon OnePlus 9 smartphone
źródło: 91mobiles

Na załączonej powyżej grafice wzrok przykuwa przede wszystkim moduł aparatu z dwoma dużymi otworami i trzecim (o wiele mniejszym) poniżej. Wszystkie trzy, łącznie z diodą doświetlającą, znajdą się na wystającej ponad bryłę obudowy platformie. Na tę chwilę nie wiadomo, jaką konfigurację aparatów zaoferuje OnePlus 9.

Mamy natomiast pewność, że smartfon, podobnie jak OnePlus 8T i w przeciwieństwie do modelu OnePlus 8, zostanie wyposażony w płaski wyświetlacz. Ekran ma mieć przekątną ponad 6,55 cala, otwór na aparat w lewym górnym rogu i oferować funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz.

Nie będzie trzech smartfonów z serii OnePlus 9

Niedawno pojawiły się informacje, według których w skład serii OnePlus 9 mają wejść trzy smartfony, lecz (podobno) są one nieprawdziwe i w połowie marca 2021 roku zadebiutują tylko dwa modele. Nie wyklucza to jednak premiery OnePlus 9T w drugiej połowie przyszłego roku.

Mówiło się też, że smartfony z serii OnePlus 9 zaoferują ekran z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 144 Hz, ale w świetle najnowszych doniesień można się tego spodziewać co najwyżej po wersji z dopiskiem „Pro” w nazwie. Prawdopodobnie również tylko ona będzie mogła pochwalić się obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem, obsługą ładowania bezprzewodowego o mocy 40 W oraz pyło- i wodoszczelną obudową z certyfikatem IP68.

Oba modele zostaną natomiast wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 875 z modemem 5G, głośniki sterero, moduł NFC i Dual SIM oraz będą pracować pod kontrolą systemu Android 11 od razu po wyjęciu z pudełka.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: