HydrogenOS 11 zaprezentowany. Smarfony OnePlusa zyskają nową nakładkę

OnePlus poprowadził dziś specjalną prezentację dla użytkowników swoich smartfonów w Chinach. To dla nich przeznaczona jest nakładka systemowa HydrogenOS 11, którą w Europie znamy pod nazwą OxygenOS 11.

HydrogenOS 11 – przede wszystkim Always On Display

HydrogenOS to nakładka systemowa OnePlusa, która w globalnej wersji nazywa się OxygenOS. Firma zaprezentowała dziś to, czego możemy się spodziewać po jej najnowszej edycji.

Chyba najważniejszą „nowością” jest Always On Display. Funkcja, którą z powodzeniem wykorzystują od lat inni producenci smartfonów z ekranami OLED, trafiła w końcu do OnePlusów.

Innymi przydatnymi dodatkami będą zapewne:

  • inteligentna galeria
  • notatki głosowe z możliwością konwersji na tekst „w locie”
  • tryb obsługi jedną ręką
  • tryb Zen (wyłączający wszystkie powiadomienia i pomagający w skupieniu się na zadaniach)
  • ulepszony tryb ciemny

Nakładka zyska także pod względem wizualnym, głównie dzięki nowym widżetom pogody połączonym z odświeżonymi tapetami – rzeczom wydałoby się błahym, ale decydującym przecież o odbiorze interfejsu i pozytywnych wrażeniach z obsługi podstawowych funkcji.

Pod maską także zmiany

HydrogenOS 11 zmienił się także od środka. Nakładka ma bardziej efektywnie zarządzać dostępną pamięcią. Choć tej w OnePlusach raczej nigdy nie brakowało, to system nie zawsze to „rozumiał”, zamykając działające w tle aplikacje w celu zaoszczędzenia baterii.

Nakładka będzie wkrótce dostępna na wszystkich modeli OnePlusa od modelu „6” włącznie. Na razie uruchomiono program testowy, a dystrybucja finalnej wersji planowana jest na czwarty kwartał 2020 roku. Wtedy też powinniśmy otrzymać więcej informacji o tym, kiedy powyższe funkcje trafią na smartfony z globalnej dystrybucji, gdzie nakładka OnePlusa przyjmuje nazwę OxygenOS.