Są pierwsze informacje o OnePlus 9. Co już wiadomo?

W ubiegłym miesiącu OnePlus wprowadził na rynek aż trzy nowe smartfony, w tym model OnePlus 8T. Teraz producent może w 100% poświęcić się serii OnePlus 9, szczególnie że ma ona zadebiutować wcześniej niż mogliśmy się spodziewać. Są już pierwsze informacje na jej temat i na pewno Was one zainteresują.

OnePlus staje się marką dla każdego

Początkowo smartfony OnePlusa były skierowane przede wszystkim do geeków, bo przeciętny klient nie miał pojęcia o ich istnieniu, szczególnie że dało się je kupić wyłącznie z zaproszeniem. Z czasem system zaproszeń przeszedł do historii, a marka stawała się coraz popularniejsza.

Szczególnie w ostatnim czasie widać ogromne zmiany w strategii producenta. Jego flagowe modele cenowo dogoniły konkurencję, a do tego portfolio zaczyna rozszerzać się o smartfony z niższych półek. OnePlus staje się więc marką dla wszystkich, bez względu na to, jakim budżetem ktoś dysponuje.

Niezmiennie jednak największe zainteresowanie wzbudzają flagowce producenta, a teraz ponownie wracają one na tapet, bowiem pojawiły się pierwsze doniesienia na temat serii OnePlus 9. OK, może nie pierwsze, bo wiemy już, że OnePlus wybrał dla nich oznaczenie kodowe „Lemonade”, ale na pewno pierwsze, które zdradzają tak dużo ciekawych szczegółów dot. ich specyfikacji.

Są pierwsze informacje o OnePlus 9. Co już wiadomo?

Nie jest żadną niespodzianką, że sercem najnowszych, flagowych smartfonów będzie procesor Qualcomm Snapdragon 875, który nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale spodziewamy się jej na początku grudnia. Oczywiście, dzięki modemowi Snapdragon X60, zapewni on obsługę sieci 5G, ale to też żadne zaskoczenie.

Smartfony z serii OnePlus 9 zostaną wyposażone w wyświetlacze AMOLED (na razie nie wiadomo, czy we wszystkich przypadkach obustronnie zakrzywione) z okrągłym otworem na aparat w centralnej części przy górnej krawędzi, podobnie jak ostatnie flagowce Samsunga. W przeciwieństwie jednak do nich, mają oferować funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością nawet 144 Hz.

OnePlus 9, podobnie jak Galaxy S20, będzie miał ekran z otworem na aparat w centralnej części
OnePlus 9, podobnie jak Galaxy S20, będzie miał ekran z otworem na aparat w centralnej części (fot. Paweł Pobudejski / Tabletowo.pl)

Specyfikacja OnePlus 9 ma obejmować również m.in. moduł NFC, głośniki stereo oraz pyło- i wodoszczelną obudowę z certyfikatem IP68 (aczkolwiek nie wiadomo, czy to ostatnie dotyczy wszystkich modeli, czy tylko tego z dopiskiem „Pro”).

Wiadomo też, że w serii OnePlus 9 producent planuje zaimplementować obsługę superszybkiego ładowania przewodowego o mocy 65 W i bezprzewodowego 40 W (to ostatnie również może zostać zarezerwowane dla OnePlus 9 Pro).

Mówi się, że seria OnePlus 9 zadebiutuje oficjalnie już w marcu 2021 roku. W jej skład mają wejść aż trzy modele, jednak nie ma pewności, co do trzeciego, gdyż może to być zarówno OnePlus 9 Lite (lub coś w tym stylu), jak i dopiero wersja z literką „T” w nazwie.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: