smartfon OnePlus 10 Pro render smartphone
OnePlus 10 Pro (źródło: @OnLeaks @ZoutonUS)

OnePlus 10 Pro zadebiutuje szybciej niż się spodziewaliśmy

OnePlus zmienia strategię. Producent zaprezentuje najnowszy, flagowy model już na początku 2022 roku. Niestety, nie trafi on od razu do Polski.

OnePlus 10 Pro zadebiutuje szybciej niż się spodziewaliśmy

W segmencie elektroniki użytkowej nie ma niczego pewnego. Sytuacja dynamicznie się zmienia i producenci raz za razem zaskakują nieoczekiwanymi posunięciami. Xiaomi zapowiedziało dziś rychłą premierę flagowych modeli Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro, a teraz okazuje się, że OnePlus również nie będzie się ociągać z wprowadzeniem na rynek swojego nowego high-enda.

smartfon OnePlus 10 Pro render smartphone
źródło: @OnLeaks @ZoutonUS

OnePlus 9 Pro zadebiutował 23 marca 2021 roku i od razu trafił do sprzedaży również w Polsce. Zapowiada się jednak na to, że bezpośredni następca zostanie zaprezentowany wcześniej, a na dodatek nie będzie go można kupić w kraju nad Wisłą już w momencie premiery.

Pete Lau (a.k.a. Liu Zuohu) z OnePlusa opublikował na swoim profilu w chińskim serwisie społecznościowym Weibo wymowny post. Napisał w nim „do zobaczenia w styczniu” i okrasił go hasztagiem OnePlus10Pro. Przekaz wydaje się jasny i klarowny – producent zaprezentuje następcę modelu OnePlus 9 Pro mniej niż rok po premierze poprzednika.

Skąd ten pośpiech? Cóż, na pewno nie jest on spowodowany chęcią wprowadzenia na rynek pierwszego flagowca z procesorem Snapdragon 8 Gen 1, bo miano to dzierży już Motorola Moto Edge X30, a za kilka dni zadebiutują Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro, które również zostaną wyposażone w topową platformę mobilną Snapdragon.

Możemy się jedynie domyślać, co skłoniło producenta do zaprezentowania flagowca już na początku 2022 roku. Podobnie jak tego, dlaczego zostanie on wprowadzony do sprzedaży najpierw w Chinach, a dopiero później na rynek globalny, w tym do Polski – mówi się, że najwcześniej w kwietniu. Tu pewną wskazówką mogą być niedobory komponentów, ale mimo wszystko niektórzy fani marki mogą być oburzeni taką polityką wydawniczą.

smartfon OnePlus 10 Pro render smartphone
źródło: @OnLeaks @ZoutonUS

Z drugiej strony rychła premiera OnePlus 10 Pro nie powinna nikogo dziwić, ponieważ niedawno w sieci pojawiły się rendery, a także szczegółowe informacje na temat specyfikacji tego smartfona. Dzięki temu wiemy, że zaoferuje on m.in. 6,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości WQHD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz oraz aparat 32 Mpix na przodzie i trio 48 Mpix + 50 Mpix (ultraszeroki) + 8 Mpix (teleobiektyw) na tyle.

Ponadto na pokładzie OnePlus 10 Pro znajdzie się do 12 GB LPDDR5 RAM i do 256 GB pamięci flash typu UFS 3.1, a także wspomniany już procesor Snapdragon 8 Gen 1 i akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą 80 W ładowania przewodowego i 50 W indukcyjnego.