smartfon lava blaze x smartphone
Lava Blaze X (źródło: Lava)

Bardzo spodobał mi się ten smartfon. Jest tani, jednak i tak go nie kupię

Macie czasem tak, że spojrzycie na jakiś smartfon i od razu myślicie sobie, że z chęcią byście go kupili? Ja niestety bardzo często. Ten nowy model również wpadł mi w oko, jednak pomimo niskiej ceny nie trafi do mojej kieszeni.

Ładny, tani smartfon, ale nie dla mnie

Z jednej strony uwielbiam swoją pracę, bo dzięki niej mogę oglądać mnóstwo świetnie wyglądających i bardzo często atrakcyjnie wyposażonych sprzętów, ale z drugiej przez to ciągle mam ochotę któryś z nich kupić (najnowszy przykład – CMF Phone 1). Zdrowy rozsądek każe mi się powstrzymywać, lecz czasami realizuję swoje zachcianki, bo w takich kategoriach je rozpatruję.

Szczęście w nieszczęściu, że tego smartfona nie będzie mi dane kupić, mimo że jest tani. Powód jest prosty i niektórzy zapewne się go domyślają – model Lava Blaze X nie będzie dostępny w Polsce, tylko w Indiach. Nie mam żadnych wątpliwości, że ma realne szanse cieszyć się tam dużym zainteresowaniem dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi oraz przystępnej cenie.

smartfon lava blaze x smartphone
(źródło: Lava)

Urządzenie przyciąga wzrok, ponieważ na jego przodzie umieszczono obustronnie zakrzywiony wyświetlacz AMOLED, który cechuje się rozdzielczością Full HD+ 1080×2400 pikseli (394 ppi) i oferuje funkcję odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Zintegrowano z nim również czytnik linii papilarnych. Ponadto na froncie jest 16 Mpix aparat.

Na tyle są z kolei dwa aparaty: 64 Mpix i 2 Mpix do zdjęć makro, które umieszczono na ogromnej, okrągłej wyspie – może nawet nieproporcjonalnie dużej. We wnętrzu smartfona znajdują się zaś procesor MediaTek Dimensity 6300 z modemem 5G, od 4 do 8 GB RAM i od 64 do 128 GB wbudowanej pamięci (w zależności od wersji) oraz akumulator o pojemności 5000 mAh, który obsługuje ładowanie przez port USB-C z mocą 33 W.

smartfon lava blaze x smartphone
(źródło: Lava)

Smartfon Lava Blaze X ma fabrycznie zainstalowany system Android 14 i ma obiecaną aktualizację do Androida 15 oraz poprawki zabezpieczeń przez dwa lata. Patrząc z naszej perspektywy to bida z nędzą, ale większość osób, które kupi ten model, raczej nie będzie się tym przejmować.

Całość ma wymiary 162,4×73,85×8,45 mm i waży 183 gramy.

To tani smartfon

To naprawdę tani smartfon, gdyż jego cena – za wersję z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej – ma zaczynać się w Indiach od 14999 rupii (równowartość około 710 złotych). Za wariant 8/128 GB klienci zapłacą zaś 16999 rupii (około 800 złotych). W pudełku dodawana jest ładowarka, przejściówka z USB-C na 3,5 mm oraz etui.

smartfon lava blaze x smartphone
(źródło: Lava)

Żałuję tym bardziej, że go nie będę mógł kupić, ponieważ jego sprzedaż rozpocznie się 20 lipca, czyli w moje urodziny…