Inteligentny zamek Xiaomi Smart Door Lock 2 Face Recognition Version
Xiaomi Smart Door Lock 2 Face Recognition Version (źródło: Xiaomi)

Nowy inteligentny zamek Xiaomi jest jeszcze wygodniejszy i bezpieczniejszy

Firma Xiaomi dodała do swojej oferty kolejny inteligentny zamek. Smart Door Lock 2 Face Recognition Version został wyposażony m.in. w technologię inteligentnego wizjera AI czy rozpoznawania twarzy poprzez użycie niewidzialnego światła. Co jeszcze potrafi najnowsza propozycja chińskiej marki?

Inteligentny zamek, który zeskanuje twarz światłem

Na chińskim rynku pojawił się nowy inteligentny zamek. Xiaomi Smart Door Lock 2 Face Recognition Version to odświeżona wersja modelu Smart Door Lock 2 Finger Vein Version, o której wspominaliśmy w maju br. Najnowsza propozycja zyskała kolejne zaawansowane funkcje, które mogą niektórych pozytywnie zaskoczyć.

Inteligentny zamek Xiaomi Smart Door Lock 2 Face Recognition Version
Smart Door Lock 2 Face Recognition Version (źródło: producent)

Smart Door Lock 2 Face Recognition Version został wyposażony w opcję rozpoznawania twarzy, jednak nie byle jaką. Funkcja ta korzysta z technologii wykorzystującej niewidzialną wiązkę światła. Jej zadaniem jest zarejestrowanie wielu szczegółów i cech charakterystycznych wizerunku danej osoby oraz opracowanie unikalnego modelu twarzy. A wszystko po to, aby otwieranie drzwi było bardzo bezpieczne, bezdotykowe, bezkontaktowe i w pełni automatyczne – bo kto by nie chciał, żeby jego domowe wrota otwierały się, gdy tylko przed nimi stanie?

Nowe rozwiązanie Xiaomi to sposób, dzięki któremu użytkownik nie potrzebuje żadnego hasła, PIN-u, karty, zegarka czy smartfona z NFC i oczywiście kluczy. Producent twierdzi, że metoda wykorzystująca skan twarzy za pomocą światła sprawdzi się w większej liczbie przypadków niż skaner linii papilarnych. Znajdzie zastosowanie nawet u dzieci, a także u osób, których odciski palców nie są wystarczająco głębokie, aby skaner palców dał sobie radę.

Inteligentny zamek Xiaomi Smart Door Lock 2 Face Recognition Version
Smart Door Lock 2 Face Recognition Version (źródło: producent)

Specyfikacja nowości Xiaomi

Poza ciekawą metodą skanowania twarzy nowy zamek otworzy drzwi również innymi sposobami – za pomocą odcisku palca, hasła w czterech typach (wirtualnego, tymczasowego, ustalanego na stałe bądź zmieniającego się cyklicznie), łączności Bluetooth, klucza awaryjnego, karty NFC, smartfona marki Xiaomi lub też zegarka czy opaski.

Smart Door Lock 2 Face Recognition Version został wyposażony w kamerę o rozdzielczości 2,3 Mpix i kącie widzenia 160°. Jej działanie jest ulepszone za pomocą tzw. funkcji kociego oka AI. Urządzenie może generować mikroświatło odpowiedzialne za ulepszenie podglądu w trudnych warunkach oświetleniowych.

Inteligentny zamek Xiaomi Smart Door Lock 2 Face Recognition Version
Smart Door Lock 2 Face Recognition Version (źródło: producent)

Wśród funkcji nowego produktu wspomniano też o automatycznym zamykaniu drzwi – użytkownik nie będzie się więc obawiał, że zapomniał zabezpieczyć dom po wyjściu. Sprzęt korzysta z łączności Bluetooth i Wi-Fi. Współpracuje też z aplikacją Mi Home i systemem HyperOS Connect.

Nowy inteligentny zamek Xiaomi Smart Door Lock 2 Face Recognition Version trafił do sprzedaży na terenie Chin i jest dostępny za 1899 juanów, czyli równowartość około 1020 złotych.