google pixel watch 3 przedpremierowy render
Render Google Pixel Watch 3 (Źródło: 91mobiles / OnLeaks)

Co zaoferuje Pixel Watch 3? Poznaliśmy sporo ciekawych szczegółów

Pixel Watch 2 okazał się interesującym smartwatchem. Nie powinno więc dziwić, że sporo osób czeka na następcę. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Pixel Watch 3 może być naprawdę udaną ewolucją, a przynajmniej tak wynika z nowych informacji.

Smartwatch Google Pixel Watch 3 zapowiada się ciekawie

Na początku października 2023 roku zadebiutował Pixel Watch 2, o którym jak najbardziej możemy powiedzieć, że był on odczuwalnym krokiem do przodu względem poprzednika. Firma z Mountain View wyeliminowała wiele wad i niedociągnięć, dostarczając w ten sposób zdecydowanie godne polecenia urządzenie.

Nie będzie chyba żadnym zaskoczeniem, że Google pracuje już nad kolejną generacją swojego smartwatcha, która najpewniej zostanie pokazana w tym roku. Jeśli potwierdzą się najnowsze rewelacje, to czekają nas kolejne zmiany, które również powinny zostać pozytywnie odebrane przez potencjalnych użytkowników.

Serwis Android Authority, powołując się na własne źródło, uprzejmie donosi, że smartwatch będzie dostępny w dwóch rozmiarach – 41 i 45 mm. Dodatkowo klienci będą mogli zdecydować się na wariant bez lub z obsługą sieci komórkowej. Oczywiście modele, które pozwolą na korzystanie z sieci komórkowej, będą tymi droższymi.

Pixel Watch 3 rozmiary
(źrodło: Android Authority)

Jeśli chodzi o nowości w designie, to wypada jeszcze wspomnieć o ramkach wokół ekranu. Pixel Watch 3 otrzyma ramki o szerokości 4,5 mm, więc będą one smuklejsze niż w obecnej generacji, mającej ramki 5,5 mm.

Lepszy ekran i nie tylko

Dowiedzieliśmy się jeszcze, że Pixel Watch 3 dostanie ekran o maksymalnej jasności 2000 nitów, co pozwoli na komfortowe korzystanie również w słońcu. Należy zaznaczyć, że dotyczy to zarówno mniejszego, jak i większego wariantu. Wyświetlacz w mniejszym modelu ma mieć 32×32 mm i rozdzielczość 408×408 pikseli, podczas gdy w większym modelu 36×36 mm i rozdzielczość 456×456 pikseli.

Mniejszy Pixel Watch 3, tak samo jak Watch 2, zapewni akumulator o pojemności 310 mAh. Z kolei większy zostanie wyposażony w baterię 420 mAh. Niezależnie od wybranego rozmiaru, na pokładzie znajdzie się układ Qualcomm Snapdragon W5 z niestandardowym koprocesorem. Pod maską ulokowany ma być jeszcze moduł UWB, więc możliwe, że smartwatch będzie mógł pełnić rolę cyfrowego kluczyka BMW i inne funkcje.

Jeśli chodzi o wersje kolorystyczne, to według Android Authority Pixel Watch 3 41 mm będzie dostępny w następujących wariantach: srebrna obudowa + pasek Rose Quartz (podobny do koloru różowego, który ma pojawić się w Pixelu 9 Pro), czarna obudowa + pasek Obsidian, złota obudowa + pasek Hazel oraz srebrna obudowa + pasek Porcelain. Natomiast większy wariant ma być dostępny w kolorach: obudowa Hazel + pasek Hazel, czarna obudowa + pasek Obsidian i srebrna obudowa + pasek Porcelain.

Mamy też nowe informacje o słuchawkach Google Pixel Buds Pro 2

Skoro już jesteśmy przy kolorach, to przejdźmy do nowych informacji na temat słuchawek Pixel Buds Pro 2. Wynika z nich, że będą one dostępne w całkiem interesujących wersjach kolorystycznych – Haze (szary), Porcelain (beżowy), Raspberry (różowy) i Mojito (zielony). Słuchawki mogą zadebiutować wraz z Pixel Watchem 3 i innymi nowościami, które Google szykuje na ten rok.