vivo Y77e 5G
(źródło: GizmoChina)

Nowy smartfon vivo zadebiutował na rynku. Co oferuje i ile kosztuje?

W zeszłym miesiącu premierę miał smartfon vivo Y77 5G, wyposażony w procesor MediaTek Dimensity. Dziś ten sam producent zapowiedział wersję „e” tego modelu, w której również wykorzystano układ od głównego konkurenta Snapdragonów. Co ponadto oferuje nowa pozycja w ofercie marki?

vivo zapowiada kolejnego średniaka

Producent z Dalekiego Wschodu zaprezentował właśnie swój nowy smartfon, który nosi nazwę Y77e 5G i jest bratem wydanego w lipcu tego roku modelu Y77 5G. Urządzenie, podobnie jak wersja bez „e” w nazwie, korzysta z procesora od MediaTeka. Ponadto celuje ono w segment średniaków.

Przy okazji zapowiedzi Y77e 5G w Chinach, vivo zdradziło jego pełną specyfikację oraz wygląd. Poznaliśmy również cenę i warianty kolorystyczne. Czym zatem będzie kusił nowy model z serii Y?

Specyfikacja vivo Y77e 5G

Najwięcej emocji wzbudza zdecydowanie procesor, który został zamontowany w nowym smartfonie chińskiego producenta. Jest to bowiem MediaTek Dimensity 810, który już od jakiegoś czasu gości w urządzeniach marki vivo. Wiele osób wciąż nieprzychylnie patrzy na układy MediaTeka, mimo że są one coraz lepsze i czasami nawet prześcigają Snapdragony.

Smartfon będzie oferowany w wersjach z 6 GB lub 8 GB RAM, a do tego w wariantach z 128 GB i 256 GB wbudowanej pamięci. Ponadto producent zapewnił wsparcie dla kart microSD aż do 1 TB na wypadek potrzeby rozszerzenia pojemności pamięci wewnętrznej urządzenia.

Smartfon wyposażono też w ekran OLED o przekątnej 6,58 cala, który odświeża obraz ze standardową częstotliwością 60 Hz, a ponadto cechuje się rozdzielczością Full HD+. Akumulator w modelu vivo Y77e ma natomiast pojemność 5000 mAh i można go ładować z mocą 18 W przez port USB-C.

Jeśli zaś chodzi o aparaty, to producent postawił na zestaw, składający się z głównej matrycy 13 Mpix i dodatkowego sensora do zdjęć makro o rozdzielczości 2 Mpix. Aparat na przodzie ma natomiast 8 Mpix i jest umieszczony w wycięciu w ekranie w kształcie litery „V”.

Nowy smartfon vivo fabrycznie działa pod kontrolą systemu Android 12 z interfejsem OriginOS Ocean. Jak nazwa modelu wskazuje, urządzenie wspiera połączenie z siecią 5G. Ponadto na jego pokładzie znalazło się miejsce na wyjście słuchawkowe 3,5 mm i czytnik linii papilarnych, który umieszczono na bocznej krawędzi.

Cena, dostępność

Nowy Y77e 5G ma być dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, niebieskim i różowym. Do wyboru mają być też trzy konfiguracje: 6/128 GB, 8/256 GB i 8/256 GB. Pierwsza z ww. ma kosztować 1699 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu jest równowartością ~1140 złotych.

Producent nie podał natomiast cen pozostałych wersji pamięciowych, ani informacji na temat dostępności vivo Y77e 5G poza Chinami.