Huawei P20 oraz Huawei P20 Pro (fot. Tabletowo)

Nie rozstawajcie się jeszcze ze swoimi P20 Pro i Mate 10 Pro. Smartfony Huawei dostają nowe aktualizacje!

Wydawałoby się, że Huawei nie ma już zbyt wiele do powiedzenia na rynku smartfonów. Bez usług Google dla wielu wybór telefonu tego producenta mija się z celem. Jednak posiadacze starszych modeli wciąż mogą liczyć na aktualizacje.

Huawei P20 Pro dostaje aktualizację do EMUI 12

Jeśli nie jesteśmy fanami zmieniania smartfona raz na rok, to niewykluczone, że wciąż korzystamy ze starych, dobrych modeli Huawei. W takiej sytuacji może ucieszyć nas informacja o sporej aktualizacji dla trzyletnich, a nawet czteroletnich flagowców tego producenta w Polsce.

EMUI 12 w Huawei P20 Pro
(źródło: Tabletowo)

Zarówno Huawei P20 Pro z 2019 roku, jak i jeszcze starszy Huawei Mate 10 Pro z 2018 roku, otrzymują upgrade do nakładki systemowej EMUI 12. Informacje na ten temat docierają do nas od Czytelników. Sami nie mamy możliwości zainstalowania aktualizacji na własnych urządzeniach, bo aktualnie już nikt w redakcji nie używa tych smartfonów. Własny egzemplarz Mate 10 Pro sprzedałem chyba z dwa lata temu.

Proces aktualizowania starszych flagowców Huawei postępuje. Być może – jeśli jesteście w posiadaniu któregoś z wymienionych modeli – już udało się Wam zainstalować cały pakiet usprawnień. Inni jeszcze czekają na swoją kolej.

Logiczne jest, że w pierwszej kolejności aktualizacje będą dostawać urządzenia pochodzące z wolnej dystrybucji. Egzemplarze zakupione u operatorów, często „brandowane”, potrafią dostawać poprawki znacznie później.

Huawei wciąż dba o swoje smartfony

Mimo że nowe smartfony Huawei nie mogą współpracować z usługami Google, wszystkie modele nadal otrzymują aktualizacje systemu. W ostatnich miesiącach EMUI 12 otrzymały takie flagowe propozycje jak Huawei P40, a także starszy Huawei P30. Lista uprawnionych do skorzystania z EMUI 12 urządzeń powoli topnieje. Pełną listę urządzeń, które mogą liczyć na aktualizację opublikowano w pierwszym kwartale 2022 roku.