POCO M4 5G
POCO M4 5G (źródło: Flipkart)

POCO M4 5G z adaptacyjnym odświeżaniem ekranu – globalna premiera już za klika dni!

Premiera POCO M4 5G na indyjskim rynku miała miejsce 5 maja tego roku. Teraz, po ponad 3 miesiącach marka, za pomocą mediów społecznościowych, zapowiada globalną premierę tego średniaka. To już za kilka dni!

Kiedy premiera?

Marka POCO za pośrednictwem Twittera poinformowała, że zamierza wprowadzić POCO M4 5G na rynek globalny. Prezentacja tego modelu ma się odbyć na platformach społecznościowych producenta już za kilka dni. Pokaz zaplanowano na poniedziałek 15 sierpnia. Wydarzenie rozpocznie się dokładnie w samo południe czasu polskiego.

Co oferuje POCO M4 5G?

Nie jest to oczywiście kompletnie nowy smartfon. Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić, Xiaomi dostosowuje swoje urządzenia do lokalnych potrzeb, wykorzystując obecne już na rynku sprzęty. Nadaje im nową nazwę, zmienia drobiazgi i sprzedaje z zyskiem. Tym razem chodzi o rebrand smartfona, który w naszym kraju pojawił się całkiem niedawno pod nazwą Redmi 10 5G.

Nic nie wskazuje na to, by model przeznaczony na rynek globalny miałby się różnić od wariantu znanego z Indii. Jeśli rzeczywiście nic się nie zmieni, to warto przypomnieć jego specyfikację.

POCO M4 5G
(źródło: Flipkart)

POCO M4 5G oferuje użytkownikom wyświetlacz LCD o przekątnej 6,58 cala, rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania ekranu na poziomie 90 Hz (może też je obniżać do 60 Hz, a nawet 30 Hz, w zależności od potrzeb). Ekran chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 3 i ma wcięcie na kamerkę do selfie o rozdzielczości 8 Mpix.

Motorem napędowym tego telefonu jest Mediatek Dimensity 700, czyli ośmiordzeniowa jednostka wykonana w 7-nanometrowym procesie technologicznym, która może rozpędzić się maksymalnie do 2,2 GHz. W zależności od konfiguracji urządzenia, procesor będzie wspierany przez 4 lub 6 GB RAM. Na dane użytkowników producent przewidział 64 lub 128 GB pamięci. Tę pamięć można jednak rozszerzyć dzięki kartom pamięci microSD.

Konfiguracja aparatu w POCO M4 5G jest dosyć skromna. Smartfon ma 50 Mpix aparat główny i towarzyszące mu dwumegapikselowe oczko do wychwytywania głębi. Akumulator tego urządzenia zyskał pojemność 5000 mAh. Bateria wspiera ładowanie z mocą 18 W oraz obsługuje ładowanie zwrotne o mocy 5 W.

POCO M4 5G
(źródło: Flipkart)

Do tego telefon obsługuje również technologię NFC, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 5. Czytnik linii papilarnych umieszczono z boku urządzenia. Smartfon jest też wyposażony w port audio jack 3,5 mm.

Smartfon dostępny jest na rynku indyjskim w trzech kolorach: błękitnym, czarnym oraz żółtym. Nie wiadomo jeszcze, ile POCO M4 5G będzie kosztować w Polsce. W tym momencie w Indiach regularna cena najsłabszego wariantu z 4 GB RAM i 64 GB pamięci na dane wynosi 15999 INR (równowartość ~912 złotych). Cena najdroższej wersji z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej to 18999 INR (równowartość ~1083 złotych).