SkyShowtime logo
źródło: Sky Group

Jesteście gotowi na kolejny, nowy serwis VOD w Polsce? Powinniście, ale jeszcze chwilę musicie poczekać

W ostatnim czasie słyszymy przede wszystkim o podwyżkach cen kolejnych serwisów z wideo na żądanie – Viaplay, Player, CANAL+ online i WP Pilot. Być może silniejsza konkurencja powstrzymałaby je przed tym, ale niestety się o tym nie przekonamy, a prawda jest taka, że podwyżki raczej są nieuniknione. Za kilka miesięcy widzowie w Polsce będą mieli jednak większy wybór i być może anulują subskrypcję, by rozpocząć ją na nowej platformie.

Nowy serwis VOD z Ameryki będzie dostępny w Polsce

SkyShowtime, amerykański serwis z wideo na żądanie, zmierza do Polski… bardzo powoli. Dostępność w kraju nad Wisłą została pierwotnie zapowiedziana już w sierpniu 2021 roku, czyli ponad rok temu. Na początku lutego 2022 roku oficjalnie ogłoszono, że jeszcze w tym roku platforma będzie dostępna w ponad 20 krajach w Europie, w tym Polsce.

2022 rok jeszcze się nie skończył, ale wiadomo już, że widzowie w Polsce będą musieli poczekać nieco dłużej na debiut nowej platformy VOD. Amerykanie zapowiedzieli, że 20 września 2022 roku serwis wystartuje w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, a jeszcze w czwartym kwartale bieżącego roku również w Holandii. W krajach nordyckich SkyShowtime zastąpi Paramount+.

Sky Group poinformowała również, że SkyShowtime będzie sukcesywnie uruchamiany w Hiszpanii, Portugalii, Andorze oraz Centralnej i Wschodniej Europie w ciągu najbliższych miesięcy i w pierwszym kwartale 2023 roku. Centralna i Wschodnia Europa obejmuje Polskę, a także Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czarnogórę, Czechy, Kosowo, Macedonię Północną, Rumunię Serbię, Słowację, Słowenię i Węgry.

Dokładne daty i cennik dla ww. rynków zostaną podane w najbliższych miesiącach. W Danii subskrypcja będzie kosztowała 69 koron (równowartość ~44 złotych), w Finlandii 6,99 euro (~33 złote), w Norwegii 79 koron (~38 złotych), a w Szwecji 79 koron (~35 złotych).

Co będzie można oglądać w SkyShowtime?

Sky Group oficjalnie zapowiedziała, że w bibliotece SkyShowtime znajdą się ekskluzywne premiery telewizyjne kinowych produkcji od Paramount Pictures i Universal Pictures, a także najnowsze filmy, m.in. Top Gun: Maverick, Jurassic World Dominion, Minionki: Wejście Gru, Sing 2, Sonic 2: Szybki jak błyskawica, Zaginione miasto, Downton Abbey: Nowa epoka czy Belfast.

SkyShowtime VOD biblioteka oferta co obejrzeć
źródło: Sky Group

Ponadto widzowie dostaną dostęp do kultowych tytułów Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock, a także zawartości dla dzieci i rodzin oraz lokalnych programów.

SkyShowtime będzie można oglądać na aplikacjach na urządzeniach z Androidem, iOS i tvOS oraz przez stronę internetową www.skyshowtime.com.